15 هزار نفر تاکنون برای زیارت اربعین پیش ثبت‌نام کردند/ مشکل سامانه سماح برطرف شد

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، سامانه سماح از ساعت ۹ صبح امروز برای پیش ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین حسینی که شرایط لازم را دارند، باز شد. اما دقایقی بعد از دسترس خارج شد و عاشقان زیارت اربعین امکان پیش ثبت‌نام در این سامانه که تنها مرجع ثبت‌نام اربعین است، ندارند.

مهران فرشید، مدیرکل دفتر طرح و برنامه و فناوری اطلاعات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با بیان اینکه ما از هفته‌های گذشته برای پیش ثبت‌نام زیارت اربعین در سامانه سامانه سماح برنامه‌ریزی کرده بودیم، اظهار داشت: امروز پس از بازگشایی سامانه سماح تا یک ساعت اول بیش از ۱۵ هزار نفر اقدام به ثبت‌نام کردند.

 

وی درباره دلایل خارج شدن از دسترس سامانه سماح، افزود: با توجه به حجم بالای مراجعه کنندگان به این سامانه و متقاضیان زیارت اربعین، ممکن است دقایقی سامانه سماح از دسترس خارج شده باشد. اما تلاش ما این است که مشکل برطرف شده و زائران بتوانند در این سامانه پیش ثبت‌نام داشته باشند. بر همین اساس، اکنون این سامانه بدون مشکل در اختیار زائران است و امیدواریم دیگر شاهد نقص فنی و گزارش مشکل در سامانه نباشیم.

به گزارش فارس، به گفته رئیس کمیته اعزام ستاد اربعین، نوبت پیش ثبت‌نام در اعزام مؤثر است؛ به طوری که اگر کسی زودتر ثبت‌نام کرده باشد، در اولویت تشرف به عراق در ایام اربعین قرار می‌گیرد. بر همین اساس، بسیاری از مشتاقان زیارت اربعین از همان ساعات اولیه به سمانه سماح مراجعه کردند. البته محدودیت زمانی در پیش ثبت‌نام از سوی کمیته اعزام ستاد اربعین اعلام نشده است.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.