جزئیات اعزام هوایی 60 هزار زائر اربعین/ ضرورت اخذ روادید عراق و ثبت‌نام در سامانه سما

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمدحسن ذیبخش بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره تصمیمات جدید اعزام زوار اربعین به کشور عراق توضیح داد و گفت: در راستای انجام هماهنگی و انسجام بین ارگان‌های متولی سفر اربعین مقرر شد همه زوار حتما در سامانه سما ثبت‌نام کنند.

وی افزود: سازمان هواپیمایی به شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی اعلام کرد هیچ مسافری خارج از فهرست سامانه سما در بازه زمانی 28 شهریور تا 10 مهر 1400 نمی‌تواند بلیت عراق اخذ کند.

وی ادامه داد: دارا بودن تست منفی کرونا با اعتبار 72 ساعت و تزریق هر دو دز واکسن از ضروریات سفر زوار به عراق است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: افرادی که کمتر از 72 ساعت در عراق می‌مانند نیازی به ارائه تست منفی کرونا برای سفر بازگشت از عراق به ایران نیستند و با همین تست منفی کرونا که از ایران می‌گیرند می‌توانند سفر برگشت را هم انجام دهند.

ذیبخش اظهار داشت: برای تأمین ناوگان اعزام این 60 هزار زائر هیچ مشکلی نداریم و بابت دریافت بلیت هم مانعی وجود ندارد و در بازه زمانی 28 شهریور تا 10 مهر 1400 هماهنگی لازم بابت انجام پروازها صورت گرفته است.

وی گفت: در موضوع قیمت هم تلاش می‌کنیم زوار با قیمت بلیت مناسب به سفر اربعین مشرف شوند.

وی با بیان اینکه مبنای قبلی هماهنگی‌ها بر اساس اعزام 30 هزار زائر بود گفت:‌در حال رایزنی هستیم تا زوار با قیمت مناسب به این سفر معنوی اعزام شوند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: طی هماهنگی طرف ایرانی و عراقی لغو روادید مربوط به بعد از سفرهای اربعین است بنابراین حتماً اخذ ویزای عراق برای این سفر ضروری است.

انتهای پیام/



منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.