مجموعه‌ 6 جلدی قصه‌های هارولد دوباره در بازار کتاب ظاهر شد

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، مجموعه ۶ جلدی قصه‌های هارولد اثر کراکت جانسون با ترجمه‌‌ فاطمه حجوانی در نوبت چاپ دوم در اختیار علاقه‌مندان به فلسفه برای کودکان قرار گرفت.

تشویق کودکان به اندیشیدن و تفکر درباره خود و محیط اطرافشان، رمان حال و زندگی آینده از دغدغه‌های ذهنی هر پدر و مادری است. تا قدرت تجریه و تحلیل‌شان افزایش یابد و در آینده کمتر دچار سردرگمی و مشکلات شوند. یکی از راه‌های تشویق کودکان به تفکر، قرار گرفتن مباحث فلسفی در نظام آموزشی و پرورشی و دسترسی به کتاب‌هایی است که آنها را به اندیشیدن تشویق می‌کند. این کار از طریق فلسفه برای کودکان امکان‌پذیر شده است.
 
فلسفه برای کودکان برنامه‌ای برای افزایش مهارت تفکر نقاد و خلاق در درک مسائل فلسفی نزد کودکان است. انتشارات قدیانی نیز با همین رویکرد مجموعه‌ ۶ جلدی هارولد را منتشر کرده است. این مجموعه به بچه‌ها می‌آموزد که خودشان دنیایشان را بسازند. این سازندگی با تخیل آغاز می‌شود با  بازی استمرار می‌یابد و با تجربه‌اندوزی به بلوغ می‌رسد. قصه‌های این مجموعه ، نمایش کارهایی بزرگ از پسری کوچک‌اند.

شخصیت اصلی پسر کوچکی است به نام هارولد که خودش دنیای داستانش را خلق می‌کند. او داستان را با تصویر می‌کشد و می‌سازد. این سازندگی با تخیل آغاز می‌شود و با بازی استمرار پیدا می‌کند. داستان مانند یک نمایش است که پسری کوچک آن را با کمک تصاویری ساده و کودکانه می‌نویسد. روشی که نویسنده برای نوشتن داستانش انتخاب کرده خلاقانه و ابتکاری است و در خلاق کردن کودکان موثر است و به بچه‌ها می‌آموزد که با کشیدن تصویر به راحتی می‌توانند داستان بنویسند.

عناوین این مجموعه به شرح زیر است: 
هارولد و مداد شمعی بنفش، هارولد افسانه می‌گوید، هارولد به آسمان سفر می‌کند، هارولد در قطب شمال، هارولد در سیرک و هارولد و تابلویی برای اتاقش.

این کتاب‌ در نوبت دوم چاپ و با قیمت ۴۵۰۰۰ تومان روی پیشخوان کتابفروشی‌ها قرار گرفت. این مجموعه قبلا به صورت تک جلدی نیز منتشر شده است.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

فعالیت‌های کانون‌های مساجد در هفته وحدت/ برگزاری همایش منادیان وحدت و اختتامیه مسابقات مدهامتان

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حبیب‌‌رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد (فهما)، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *