فرمانده لشکر فاطمیون: در حادثه شهید حججی 2 نیروی افغانستانی به شهادت رسیدند

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدالیاس موسوی فرمانده ویژه لشکر فاطمیون، شنبه ۲۰ شهریورماه در مراسم رونمایی از کتاب «زور چترها به باران نمی‌رسد» با اشاره به خاطرات رزمندگان در سوریه گفت: در راه بازگشت از حلب به دمشق، متوجه شدیم مرکز غدیر خلوت است؛ کسی در آنجا نیست و یکی از رزمندگان که تک‌تیرانداز بود، گفت: از دو روز پیش عملیاتی شروع شده که نیروها به آن عملیات رفتند. ابوحامد، فرمانده با چهره‌ای ناراحت آمد و گفت: علت این ناراحتی، شهادت رزمندگان است. در همین شرایط تنها کسی توانست پیکر شهدا را بیاورد، حسین براتی بود، او هشت شهید را کول گرفت و آورد.  

وی افزود: در نتیجه حملات دشمن تکفیری حداقل ۸۰ شهید مدافع حرم در سوریه پودر شدند؛ به طوری که DNA آن‌‌ها قابل تشخیص نیست. در اتفاقی که برای شهید حججی اتفاق افتاد، ۲ نفر از نیروهای لشکر فاطمیون نیز به شهادت رسیدند. نکته قابل توجه این است که خانواده شهدا نیاز به ترحم ندارند. کرامت آن‌ها را حفظ کنیم، ما افغانستانی‌ها ترحم را نمی‌پسندیم. 

در ادامه سیدزهرا موسوی همسر شهید سیدجاوید موسوی ضمن قدردانی از نویسنده کتاب «زور چترها به باران نمی‌رسد»، ابراز داشت: بنده و شهید سیدجاوید موسوی از کودکی با یکدیگر بزرگ شدیم. به خاطر دارم که مردم افغانستان بسیار علاقه‌مند به امام خمینی بودند و به علت ارادت به ایشان، بسیار اذیت شدند و از این رو به ایران مهاجرت کردند. 

وی ادامه  داد: ۱۰ سال با سید جاوید زندگی کردم که همه این زندگی سراسر خاطره بود.نماز اول وقت او هیچ وقت ترک نمی‌شد. به خاطر ندارم که سید جاوید استراحت را به نماز ترجیح بدهد و حتی به بنده هم تأکید می‌کرد که اول نماز بخوانم و بعد به سایر امور بپردازم. 

موسوی با اشاره به خاطرات زندگی خود با شهید سیدجاوید موسوی بیان داشت: همیشه در ماه رمضان با شهید سیدجاوید موسوی، چله خواندن دعا و اعمال نیک را می‌گرفتیم. زمانی که بحث سوریه پیش آمد، سعی کردم، او را منصرف کنم، اما در نهایت توانست مرا متقاعد کند.

در ادامه داود صلاحی، مدیر انتشارات موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار داشت: شکر خدا مراتب و درجاتی دارد که اولیای خدا تلاش می‌کنند به بالاترین درجه آن برسند. یکی از این مراحل، مربوط به شکر از مخلوق است، بنابراین در راه تکریم شهدا لازم است از همه عزیزانی که در این راه تلاش کردند، تشکر کنیم. 

وی گفت: این کتاب، مانند هر اثری ایرادات و نقطه ضعفی دارد، اما این مسأله منجر به این قضیه نمی‌شود که نقاط قوت و اخلاص نویسنده را نادیده گرفت. البته این کتاب اولین اثر بهاره شاهی نوری است. بنابراین چنین کتابی نشان‌دهنده‌ آینده روشن، این نویسنده است. 

در پایان این مراسم بهاره شاهی‌‌نوری نیز گفت: اولین گفت‌‌وگوی بنده با همسر شهید سیدجاوید موسوی ساعت‌ها به طول انجامید. هدایت و نوشتن کتاب «زور چترها به باران نمی‌رسد» به دست من نبود. همگی از جانب سیدجاوید موسوی بود.

به گزارش فارس، کتاب «زور چترها به باران نمی‌رسد» زندگی‌نامه شهید سیدجاوید موسوی است که در سالگرد شهادت این شهید مدافع حرم با حضور نویسنده کتاب، جمعی از نویسندگان و هنرمندان، مسؤولان موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، فرماندهان لشکر فاطمیون، خانواده شهید سیدجاوید موسوی و خانواده شهدای لشکر فاطمیون رونمایی شد. این شهید از جمله شهدای لشکر فاطمیون است که سال ۹۳ در راه دفاع از حرمین زینبیه به شهادت رسید.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.