رویای آزادکار طلایی جهان چیست؟/الهی: با بردن مقصودی می‌توانم حریفان جهانی را هم ببرم

عرفان الهی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص برگزاری مسابقه انتخابی و حضور در رقابت‌های جهانی نروژ، عنوان کرد: انتخابی به خوبی برگزار شد و حالا که تکلیف وزن ۷۰ کیلوگرم مشخص شده تمرینات من بیشتر و متمرکزتر خواهد شد.

دارنده مدال طلای جوانان جهان خاطرنشان کرد: بعد از مسابقات جهانی که آمدیم زیاد وقت نبود به همین دلیل به فکر ریکاوری بودم. من در مسابقه انتخابی با مقصودی مبارزه کردم. او کشتی گیر خوب ایران است که در جام علی‌‌اف هم ۵ ورزشکار روس را برده بود، به همین دلیل یکی از مدعیان محسوب می‌شد. من بارها با او تمرین کرده بودم و می‌دانستم زیرگیر خوبی است اما مربیانم نکات لازم را گفته بودند.

الهی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند در مسابقات جهانی نروژ هم حریفانش در رقابت‌های جوانان جهان را ببیند خاطرنشان کرد: من در مسابقات جوانان با ۲ – ۳ کشتی گیری که مبارزه کردم مقام اروپایی داشتند. بیشتر ورزشکاران حاضر در مسابقات نروژ را هم می شناسم اما وقتی مقصودی را بردم فهمیدم می‌توانم حریفانم را در جهان هم ببرم چون او اکثر کشتی گیران جهانی را شکست داده بود.

ملی پوش کشتی آزاد کشورمان با اشاره اینکه در تلاش است تا بتواند در المپیک دوبنده تیم ملی را بپوشد، یادآور شد: از بچگی تمام هدف من المپیک بود. الان وزنم پایین است و می‌خواهم وارد ۷۴ کیلو شوم. امیدوارم بتوانم با عملکرد خود در مسابقات جهانی، در وزن بالاتر در المپیک ۲۰۲۴ پاریس شرکت کنم.

آزادکار کشورمان ادامه داد: هر پله که بالاتر می‌رویم به نظر می‌رسد به لبه پرتگاه نزدیک می‌شویم که هم امکان صعود و هم سقوط وجود دارد. ما زحمت خودمان را می‌کشیم، از مردم هم می‌خواهیم برای ما دعا کنند تا راه برای المپیک هم باز شود. من روی خانواده‌ام بیشتر حساسم چرا که زحمت زیادی می‌کشند به همین دلیل دوست دارم جواب زحمات آنها را با عملکرد خوب بدهم.

الهی درباره حضورش در لیگ کشتی آزاد امسال عنوان کرد: پیشنهاداتی وجود دارد اما هدف اول من مسابقات جهانی است. پارسال که کشتی گرفتم در رده سنی نوجوانان بودم به همین دلیل خیلی‌ها انتظار نداشتند کشتی خوبی بگیرم اما این طور نشد و مسابقات خوبی داشتم به طوری که کسانی که قرارداد بالایی داشتند مقابل من باختند. در مجموع لیگ برای تجربه خوبی بود تا بتوانم وارد تیم ملی شوم.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.