حرم امام رضا (ع) مرکز واکسیناسیون کرونا می‌شود

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس در ادامه تلاش‌های آستان قدس رضوی برای ریشه‌کنی ویروس کرونا، حجت‌الاسلام مروی تولیت آستان امام رضا (ع) اعلام کرد آماده‌ایم تا رواق‌های حرم رضوی جهت واکسیناسیون در اختیار وزارت بهداشت، هلال احمر و دیگر نهاد‌های مرتبط قرار گیرد.

اقدامی برای تسریع در واکسیناسیون

این اقدام آستان در راستای افزایش واردات واکسن و نیاز به افزایش مراکز واکسیناسیون انجام شد تا به این صورت هم تجمع شهروندان برای تزریق واکسن کاهش یابد و هم سرعت واکسیناسیون بالا برود.

اختصاص ۳۰ میلیارد ریال برای خرید واکسن

در همین راستا حجت‌الاسلام مروی در پیامی نوشت: آستان قدس از ابتدای کرونا در کنار مردم و کادر درمان بوده و با تأکید رهبری و عزم دولت در تسریع واکسیناسیون ضمن اختصاص ۳۰ میلیارد ریال برای تأمین واکسن حاشیه شهر مشهد، آمادگی داریم در صورت نیاز، رواق‌های حرم مطهر رضوی را برای واکسیناسیون عمومی اختصاص دهیم.

اقدمات آستان برای مبارزه با کرونا

به گزارش فارس پیش از این هم آستان قدس رضوی دیگر اماکن آستان مانند زائر‌سرای رضوی، ورزشگاه امام رضا (ع) و… را جهت مبارزه با کرونا و یا درمان بیماران کرونایی در اختیار نهاد‌های مسئول قرار داده بود. تا جایی که امروز در دو بلوک زائر‌سرای رضوی بیمارستانی ۱۰۰ تختخوابی برای بیماران کرونایی راه‌اندازی شده است.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

اشعار اهل بیتی «احد ده‌بزرگی» در «خوشه خورشید» چاپ شد

احد ده‌بزرگی از شاعران پیشکسوت در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *