تولید برنج ایرانی 18 درصد کاهش داشت/ کاهش قیمت مرغ در یک هفته اخیر

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به نشست صبح امروز (یکشنبه ۲۱ شهریور) خود با جمعی از نمایندگان به ریاست علی نیکزاد نایب رئیس مجلس در خصوص موضوع تنظیم بازار کالاهای اساسی که در کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد، گفت: در این نشست گزارشی از نحوه تأمین و تنظیم بازار کالاهای اساسی به نمایندگان ارائه و دغدغه نمایندگان در خصوص بازار کالاهای اساسی شنیده شد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تمام تلاش وزارت جهاد کشاورزی این است که به کمک انجمن‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی بتواند بازار را مدیریت کند، افزود: جلسه‌ای هم با تشکل‌های بخش کشاورزی در همین راستا برگزار شد که این جلسات را قطعا استمرار خواهیم داد؛ اعتقاد داریم ظرفیت و قدرت تشکل‌ها باید در تنظیم بازار به کار گرفته شود.

وی تأکید کرد: طی یک هفته گذشته نیز، اثر اعتماد به تشکل‌های بخش کشاورزی به ویژه در بحث تعدیل قیمت مرغ را می‌توان ملاحظه کرد.

ساداتی نژاد تصریح کرد: در بحث برنج نیز که یکی دیگر از کالاهای اساسی مهم برای مردم است و یکی از اصلی ترین دغدغه‌های امروز نمایندگان نیز بود، در صورت نیاز همچنان عرضه برنج خارجی از سوی شرکت بازرگانی دولتی را استمرار خواهیم داد تا قیمت برنج در بازار کنترل شود.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: البته به دلیل خشکسالی‌ها در تولید برنج ایرانی 18 درصد کاهش تولید را شاهد خواهیم بود که طبیعتا قیمت برنج به دلیل وضعیت عرضه و تقاضا افزایش داشته است اما قیمت برنج خارجی را در بازار کنترل خواهیم کرد.

انتهای پیام/ منبع

همچنین ببینید

۹ ترفند حفظ حقوق‌های نجومی در دولت روحانی/ پنهان کاری ۶۳۲ دستگاه دولتی درباره حقوق و دستمزد

گروه پارلمانی خبرگزاری فارس: پرونده حقوق‌های نجومی از سال 95گشوده شد و از همان زمان بارها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *