برزیل در رویای تبدیل شدن به یک غول نفتی

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، طی سال‌های گذشته شاهد رشد چشمگیر صنعت نفت در برزیل بوده‌ایم و حالا این کشور آمریکای لاتین به دنبال ورود به جمع 5 تولیدکننده برتر نفت در جهان است.

برزیل توانسته در حدود 10 سال گذشته به یک تولیدکننده بزرگ نفت در جهان بدل شود به گونه‌ای که نه تنها در پایان سال 2020 توانسته این کشور به بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت در آمریکای لاتین بدل شود بلکه با تولید متوسط 3 میلیون بشکه در روز هم اکنون هفتمین تولیدکننده نفت در جهان به شمار می‌رود.

بنا به گفته بنتو آلبوکرکه، وزیر انرژی و معادن برزیل این کشور قرار است تا سال 2030 به پنجمین تولیدکننده بزرگ نفت در جهان تبدیل شود. 

دولت این کشور پیش بینی کرده که میزان تولید نفت برزیل تا سال 2030 به 5.3 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت و صادرات این کشور نیز به صورت مستمر رشد خواهد کرد. 

این کشور در هفت ماه نخست سال جاری به طور متوسط روزانه 2.94 میلیون بشکه نفت و میعانات گازی تولید کرده و رقم آن برای ماه جولای به 3 میلیون و 50 هزار بشکه رسیده است. 

در حالی که برزیل طی ماه‌های گذشته درگیر یک بحران سیاسی بود، اما دولت این کشور تلاش کرده تا روند تولید نفت در برزیل را همواره صعودی نگه دارد.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.