فارس من|قیمت سیمان در بازار 30 درصد کاهش یافت

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، هفته پیش رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس وعده کاهش قیمت سیمان را داد و گفت: قیمت هر پاکت سیمان طی 15 روز آینده در بازار به 25 هزار تومان می رسد.

با توجه به برنامه ریزی وزارت صنعت قرار است کاهش قیمت سیمان که طی هفته های اخیر اتفاق افتاده، شتاب بیشتری به خود گیرد.

بیژن پناهی زاده، معاون معدنی خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در این مورد با اشاره به جدیدترین وضعیت عرضه سیمان در کشور، گفت: با تدابیری که وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته و با ورود معاونت قضایی دادستان کل کشور و نظارت تمام و کمال بر خرید‌هایی که از بورس انجام می‌شد، قیمت سیمان نسبت به ۲ ماه قبل حدود ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: سیمان‌های خریداری شده از بورس و افرادی که سیمان خریداری کرده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند و این نظارت منجر به روند کاهشی قیمت سیمان شد.

وی افزود: امیدواریم این کاهش قیمت ادامه دار باشد چرا که اگر نظارتی بر احجام بالای خرید سیمان وجود نداشته باشد باز هم افرادی بیش از نیاز و مصرف خود اقدام به خرید کرده و باعث افزایش قیمت دوباره در این صنعت خواهند شد.

پناهی زاده با تاکید بر اینکه ادامه دار شدن فرایند نظارت، کاهش بیشتر قیمت سیمان را به همراه خواهد داشت، گفت: با ادامه دار شدن این روش، دلالان از فرایند خرید سیمان حذف شده و به طور کلی قیمت سیمان کاهش پیدا خواهد کرد تا به نرخ معقول و منطقی برسد.

برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت سوژه ای با عنوان «درخواست کاهش قیمت سیمان و مصالح ساختمانی» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

کسری بودجه 7 درصدی در فرانسه

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، اولیور دوسوت، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *