دیدار رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشوربا وزیر دفاع

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، سردار سرتیپ پاسدار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در دیدار با وزیر دفاع بر تعامل گسترده تر این سازمان در اجرای ماموریت های خطیر محوله با وزارت دفاع تاکید کرد.

 در این دیدار سردار جلالی، ضمن تبریک انتخاب امیر سرتیپ «محمدرضا آشتیانی» به سمت وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، برای وی و مجموعه وزارت دفاع آرزوی توفیق کرد.

وی با تاکید بر نقش راهبردی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مصونیت بخشی و بازدارندگی کشور و دستیابی به «ایران قوی»، همکاری، هماهنگی و هم افزایی بین پدافند غیرعامل و صنایع دفاعی کشور را ضروری توصیف کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، با اشاره به تحولات فناورانه در عرصه تهدیدات، تجارب امیر آشتیانی در عرصه‎های مختلف خدمت در نیروهای مسلح را نقطه قوتی برای مدیریت وزارت دفاع عنوان کرد که می‌تواند به شناسایی و احصای نیازهای نیروهای مسلح در برابر تهدیدات به ویژه تهدیدات نوین و برطرف کردن آن کمک شایان توجهی داشته باشد.

سردار جلالی با اشاره به نقش وزارت دفاع در توسعه صنایع بومی پدافند غیرعامل، به رشد این صنایع در بخش‌های پدافند زیستی، سایبری، شیمیایی و پرتویی اشاره کرد و با بیان تجربه موفق سازمان سپند در تولید نخستین آزمایشگاه سطح ۳ ایمنی زیستی کشور به صورت صد در صد بومی و بسته تجهیزات مقابله با تهدیدات CBRNE برای نیروی‌های عملیات شهری، افزود: توسعه این صنایع با پشتیبانی‌های وزارت دفاع ضمن ارتقای توان بازدارندگی کشور یک گام بلند در مسیر ارتقای آمادگی‌های نیروهای عملیاتی در برابر تهدیدات نوین است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در این دیدار با اعلام آمادگی کامل وزارت دفاع از طرح ها و برنامه های سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: در دوره جدید وزارت دفاع با تشکیل “کارگروه ویژه‌ای” موضوعات اولویت دار پدافند غیرعامل پیگیری خواهد شد و از آنجا که وزیر دفاع نایب رئیس کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت می باشد، بسترهای لازم جهت تعامل هرچه بیشتر سازمان پدافند غیرعامل با دستگاه های کشوری در راستای ایمنی سازی مراکز و ارتقاء قابلیت حفاظت از اماکن و تاسیسات و افزایش آستانه مقاومت ملی در مقابل تهدیدات احتمالی فراهم خواهیم کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه وزارت دفاع و سازمان های صنعتی آن به لحاظ دارا بودن طرحها، ایده ها و زیر ساخت های فن آورانه می توانند نقش مهمی در مصون سازی کشور در مقابل تهدیدات احتمالی ایفا نمایند ابراز امیدواری کرد با همکاری های فی مابین، تعاملات در حوزه‌های مختلف و مورد علاقه توسعه یافته و از این رهگذر بتوانیم نقش موثری در کسب امنیت پایدار در توسعه ی کشور و پایدار سازی زیرساخت های حیاتی کشور برداریم.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.