بنا: نمی‌توانم همه مربیان سازنده را یکجا جمع کنم/اجباری برای حضور گرایی در نروژ نبود

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد بنا درخصوص انتخاب تیم اعزامی به جهانی 2021 نروژ، عنوان کرد: آخرین انتخابی را چند روز گذشته در وزن 55 کیلوگرم داشتیم که سجاد عباسپور در دو کشتی برنده شد و آخرین انتخاب شده ما برای جهانی نروژ بود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تاکید کرد: امسال یک سال استثنایی ست که برای اولین بار المپیک به خاطر کرونا یک سال به تعویق افتاد و در فاصله نزدیک، جهانی بعد از المپیک برگزار می شود. المپیک در 6 وزن بود، ما 4 وزن دیگر باید اضافه می کردیم. 4 وزنی هم که انتخاب شدند از نفرات جوان و در عین حال نفرات خوب مان هستند که از فرآیند 5-6 ماهه رد شده اند.4 نفر از المپیکی ها ماه ها در اردو و در فرآیند بودند و یک تیم قوی و خوب در اختیار داریم.

وی در مورد حضور رضا گرایی قهرمان المپیک 2020 توکیو در جهانی 2021 خاطرنشان کرد: خود ورزشکار این تمایل را داشته و هیچ اجباری در انتخابش در این فاصله کم نبود. با موافقت المپیکی ها و تشخیص کادرفنی این اتفاق افتاد که ما از وجود بچه های المپیکی استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی فرنگی درخصوص کشتی گیرانی که برای اولین بار حضور در جهانی بزرگسالان را تجربه می کنند، خاطرنشان کرد: آنها طبیعتا بی تجربه نیستند. مختاری مثلا در رده های مختلف جهانی رفته، هرچند که رده بزرگسالان سوای رده های پایه است اما او در چرخه جهانی بوده و در انتخابی هم عملکرد خوبی داشته و ما امیدوار هستیم مثل حمید سوریان سال 2005 که از جوانان بلافاصله در فاصله کمی در بزرگسالان طلا گرفت، عمل کند. خود سجاد عباسپور هم می تواند همینطور باشد اینها قابلیت های خوبی دارند. جوانند، باتجربه و با هوش و ذکاوت و آمادگی جسمانی خوبی که دارند در عین حال از نظر ذهنی هم در این چند وقت برای حضور در میدان های بزرگ آماده شده اند.

بنا در مورد چرخه انتخابی تیم ملی نیز تصریح کرد: بحث این بود که دو فدراسیون مختلف دو نام مختلف برای انتخابی داشتند و طبیعتا هم درست بود. فرآیند باید باشد، با صرف یک انتخابی نمی شود تیم را بست. مثلا در خرداد یک تیم انتخاب شود، نمی توانیم باقی نفرات را کنار آنها با انگیزه حفظ کنیم. در زمان خادم اسمش فرآیند بود و در زمان دبیر اسمش چرخه شده است. من تلفیقی از این دو تا را سالهاست که انجام می دهم. پروسه 5-6 ماهه مسابقات را در نظر می گیرم و در نهایت کسی نمی تواند ادعا کند که در این دو مسابقه من برنده بودم و انتخاب نشدم. تک به تک می شود در مورد کشتی گیران از من سوال کرد که در مورد هرکدام آنها چه پروسه ای طی شده که به اینجا رسیده ایم.

محمد بنا همچنین در مورد تعامل با مربیان سازنده در اردوهای تیم ملی در گفت و گو با برنامه دایره طلایی گفت: با پیشرفت کشتی و به وجود آمدن فضایی که تعداد مربیان سازنده زیاد می شود، طبیعتا توقع مربیان این است که در تیم های ملی دیده شوند اما من چند نفر را در تیم ملی می توانم داشته باشم؟ در سراسر کشور 50-60 مربی فعال داریم، بنا شاید 15-16 سال در رده های تیم ملی کار کرده، کسی اندازه بنا از مربیان سازنده استفاده کرده؟ نوربخش مربی سازنده نبود یا خیرآبادی؟ اسفندیاری یا حضرتی پور مربی سازنده نبودند؟ من نمی توانم همه را یک جا جمع کنم. همین صربستان مربی سازنده امین میرزازاده را همراه تیم فرستادم،  گیوی و بالی تبار که همراه تیم رفتند، مربی سازنده نیستند؟ بعضی به تیم بزرگسالان می آیند و برخی در رده جوانان و نوجوانان تیم ملی را همراهی می کنند، تنها مربیانی که در تیم ملی بزرگسالان حضور دارند و جز مربیان سازنده نیستند، من و جزینی هستیم. 

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.