برگزاری جلسات شورای عالی کار 3 ماه یکبار/ درخواست وزیر تعاون از تشکل‌ها برای راه‌حل مشکل صنفی کارگران

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز بعد از تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در جمع تشکل‌های صنفی کارگران کشور در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حاضر شده و از نزدیک با مشکلات صنفی جامعه کارگران روبه‌رو شد.

وی بعد از شنیدن نقطه‌نظرات نمایندگان کارگران در اتحادیه‌ها و انجمن‌های مختلف از آنها درخواست کرد مشکلات و راه‌حل‌های صنفی حوزه کارگری را در حد سه تا چهار صفحه بنویسند و به ویژه راه‌حل‌های خود را ارائه کنند و برای وزیر ارسال نمایند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در ارائه راه‌حل‌های پیشنهادی خود را جای وزیر تعاون قرار دهند و از دید وزیر برای حل مسائل راه‌حل ارائه کنند.

عبدالملکی گفت: تلاش می‌کنیم جلسات شورای عالی کار حداقل سه ماه یکبار برگزار شود.

عبدالملکی همچنین گفت: کسانی که در تشکل‌های کارگری فعالیت دارند، در واقع با عشق کار می‌کنند، چون بدون منافع مالی فعالیت می‌کنند و هم‌اکنون برخی از نمایندگان تشکل‌ها هزار کیلومتر راه طی کرده‌اند تا در این جلسه در حد دو سه دقیقه به ارائه نقطه‌نظرات خود بپردازند.

وی این نکته را هم یادآور شد که برای عملیاتی شدن دغدغه‌ نمایندگان تشکل‌های کارگری که شامل رفاه کارگران، امنیت شغلی، مسکن و رفاه اجتماعی است بخشی از این موضوعات به موضوعات کلان کشور برمی‌گردد. به عنوان مثال هر یک درصد تورمی که در جامعه بالا می‌رود بخشی از رفاه جامعه از جمله کارگران را کاهش می‌دهد. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: اگر آیت‌الله رئیسی یک فرد کارشناس اقتصادی و اقتصاددان را در رأس وزارت تعاون قرار داد به خاطر این است که دغدغه دارد تا رفاه کارگران با محوریت کنترل تورم و ایجاد اشتغال تأمین شود. 

عبدالملکی افزود: بخش دوم اقدامات صنفی و بخشی کارگران است که باید اقدام عاجل‌تری انجام شود بنابراین از همه تشکل‌ها درخواست می‌کنم که گزارشی به بنده شامل مشکلات صنفی و راه‌حل‌هایی که به نظر شما می‌رسد ارائه کنید و در حد سه تا چهار صفحه ارسال نمایید. سعی می‌کنیم این مسائل را در کمیته‌های تخصصی مسکن، دستمزد و قراردادهای کارگری دسته‌بندی و راه‌حل‌ها را دنبال کنیم و در این کمیته‌ها تعدادی از خود نمایندگان کارگران را عضو می‌کنیم و حتی نمایندگانی از مجلس مانند آقایان بابایی و عنابستانی از مجلس عضو این کمیته‌ها شوند و دستور کار عملیاتی از این کمیته‌ها درست می‌‌شود.

وی عنوان کرد: بخشی از مشکلات خارج از اختیار وزارت تعاون است و لازم است در دولت پیگیری شود که قول قطعی می‌دهم از دولت پیگیری شود؛ دغدغه آیت‌الله رئیسی هم مسائل کارگران است. در سطح مجلس هم مجلس انقلابی و پای کار داریم که امیدواریم کارها جلو برود و گره‌ مشکلات حل شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  گفت:‌ خداوند قول داده اگر در راه او قدم برداریم راه‌حل‌ها را هم به ما نشان می‌دهد.

قبل از سخنان وزیر نمایندگانی از تشکل‌های مختلف کارگران مانند نمایندگان کارگران ساختمانی، زنان، استادان حق‌ا‌لتدریس دانشگاه‌ها و حتی نمایندگان حمل و نقل دریایی و رانندگان مشکلات صنفی این بخش‌ها را مطرح کردند.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

لوازم خانگی ایرانی|کاهش وابستگی به واردات در صنعت لوازم خانگی/تولیدنشدن همه‌ قطعات در داخل ضعف محسوب نمی‌شود

‌به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با خروج دو برند کره‌ای لوازم خانگی از ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *