برخورد پلیس با تخلفات حوزه بار و مسافر؛ از حمل نامتعارف کالا تا سوار کردن کارگر در قسمت بار

سرهنگ جهانشاه بهرام آبادی معاون هماهنگ کننده پلیس راهور پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس از اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات حوزه بار و مسافر در سطح معابر شهر تهران خبر داد.

 سرهنگ بهرام آبادی با اعلام اینکه در اجرای این طرح تمامی رانندگان متخلف در این حوزه ها توسط عوامل پلیس راهور پایتخت متوقف و اعمال قانون می شوند تصریح کرد: در قالب این طرح با وانت بارها، کامیونت ها و تمام خودروهای حامل بار که بصورت غیرمتعارف اقدام به جابجایی بار کنند برخورد قانونی صورت می‌گیرد. 

وی افزود: اگر این دسته از رانندگان اقدام به حمل بار اضافه یا بارهایی با طول یا عرض یا ارتفاع بیشتر از حد مجاز کنند نیز توقیف و اعمال قانون خواهند شد.

معاون هماهنگ کننده پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد : سوار کردن مسافر در قسمت بار، حمل بارهای خطرناک و نامتعارف و نشاندن مسافر یا کارگر در قسمت بار یا جلوی وسیله نقلیه باری بیش از یک نفر از دیگر تخلفاتی است که پلیس راهور تهران بزرگ با آن برخورد می‌کند.

سرهنگ بهرام آبادی با بیان اینکه عدم رعایت ضوابط حمل‌بار توسط رانندگان خطرآفرین است، اظهارداشت: در این طرح به خصوص بحث حمل و جابجایی بارهای سنگین مانند تیرچه بلوک، تیرچه آهن و موارد مشابه که خارج از ظرفیت این ناوگان باشد مدنظر پلیس قرار دارد.

معاون هماهنگ کننده پلیس راهور پایتخت گفت: این طرح هم‌اکنون نیز در سطح معابرشهر تهران در حال اجراست و ماموران پلیس راهور پایتخت در معابر و بزرگراه‌ها با خودروهای متخلف برخورد و آنها را متوقف می‌کنند.

سرهنگ بهرام آبادی تصریح کرد: برخی رانندگان اقدام به سوار کردن دو نفر به غیر از خود در قسمت جلوی وسیله نقلیه کرده که این کار باعث بوجود آمدن خطرات بسیاری برای سرنشینان جلو می شود چرا که تنها یک کمربند برای ردیف جلو به غیر از راننده تعبیه شده و متاسفانه در صورت بروز حوادث، کمربند فقط جان یکی از آنها را نجات خواهد داد.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح رانندگان خودروهای حامل بارِ کمتر از ۶ تن که از ناوگان حمل بار در سطح شهر مجوز تردد دارند، اگر دچار تخلف‌هایی چون پارک دوبل شوند، اعمال قانون می شوند.

سرهنگ بهرام آبادی افزود: برخی از صاحبان خودروهای حامل بار نیز شب‌هنگام از راننده‌های فاقد گواهینامه استفاده می‌کنند که با اجرایی شدن این طرح در تهران خودروهای متخلف به پارکینگ می‌روند و رانندگان فاقد گواهینامه نیز برای سیر مراحل قانونی در اختیار دستگاه قضایی قرار می‌گیرند.

معاون هماهنگ کننده پلیس راهور پایتخت خاطرنشان کرد : یکی دیگر از اقداماتی که در اجرای این طرح بسیار به آن اهمیت داده می‌شود، کنترل معاینه فنی خودروها در پایتخت است چراکه اگر خودرویی معاینه فنی نداشته باشد به پارکینگ منتقل شده و مالک آن نیز جریمه می‌شود.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.