اولین سامانه تجربه‌نگاری مساجد با حضور رئیس سازمان بسیج رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری فارس، سامانه تجربه نگاری «مسجدنا» که با هدف ثبت و اشتراک‌گذاری الگو‌های بسیج ایجاد شده است با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار بابااحمدی معاون بسیج مساجد و محلات و معاونین بسیج مساجد و محلات سپاه‌های استانی در سالن همایش‌های ۵ آذر رونمایی شد.

 در این مراسم سردار بابا احمدی در مورد سامانه «مسجدنا» تصریح کرد: این سامانه از نیازهای اساسی امروز نهاد مردمی بسیج در سطح محلات است تا بتواند باعث اثرگذاری اقدامات بسیج شود و خلاء آن تا به امروز احساس شده بود.

وی با اشاره به کاربردهای اصلی این سامانه گفت: هدف اصلی این سامانه ثبت و تکثیر الگوهای موفق در سطح رده‌های بسیج و ایجاد شبکه به هم پیوسته پایگاه‌ها و مساجد سراسر کشور است.

بابا احمدی در تشریح ویژگی‌ها و امکانات سامانه «مسجدنا» گفت: این امکانات عبارتند از اسناد عملیاتی: در واقع هدف اصلی این بخش آموزش بسیجیان سراسر کشور است که با استخراج تجربیات موفق و برتر ارائه شده توسط پایگاه‌های مقاومت می‌توان این اسناد آموزشی را تولید کرد تا نقشه راه مؤثری در فعالیت‌های بسیج باشد. تجربیات: قطعاً همه افرادی که در نهاد بسیج جامه خدمت می‌پوشند از انجام طرح‌ها و و فعالیت‌های جهادی خود تجربیات موفق و بعضاً هم ناموفق داشته‌اند، بخش تجربیات به این منظور در سامانه قرار گرفته تا بسیجیان و پایگاه‌ها تجربیات موفق خود را با بارگذاری در سامانه در دسترس عموم قرار دهند.

وی ادامه داد: دیگر ویژگی‌های این سامانه عبارتند از بسته‌های پشتیبان: بسته‌های پشتیبان مانند یک کوله‌پشتی محتوایی تمامی مطالبی که جهت اجرای یک برنامه از قبیل کتاب‌های صوتی، PDF، طرح‌های لایه باز، معرفی اساتید و مکان‌های اردوگاهی و … لازم است را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. رسانه: در این بخش تجربیات برتر در قالب‌های موشن، انیمیشن، پادکست، اینفو و … طراحی و تولید شده تا در اختیار مخاطبان قرار بگیرد. ایده: ممکن است برخی بسیجیان تجربه‌ای در زمینه فعالیت‌های بسیج نداشته باشند اما ذهن باز و خلاقی برای ارائه ایده دارند که می‌تواند برای فعالیت‌های بسیج مفید باشد به همین منظور این بخش برای اشتراک‌گذاری ایده‌ها توسط بسیجیان در نظر گرفته شده است. پرونده ویژه: در این بخش همه مطالب به صورت خاص، گلچین شده و مناسبتی در اختیار مخاطبین سامانه مسجدنا قرار می‌گیرد.

در انتهای این مراسم سامانه مسجدنا با اعلام سردار سلیمانی و سردار بابااحمدی به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.