انتقاد شدید کلوپ از فیفا: جام جهانی در هر 2 سال به خاطر پول است!

به گزارش خبرگزاری فارس، فیفا هفته گذشته از ایده خود برای برگزاری جام جهانی در هر 2 سال رونمایی کرد. ایده‌ای که به شدت با مخالفت یورو و کنفدراسیون فوتبال اروپا روبه‌رو شد.البته فیفا اعلام کرد که این تصمیم هنوز قطعی نیست و آرسن ونگر، مامور این تصمیم قصد دارد بیشتر در خصوص این موضوع برنامه ریزی و تحقیق کند.

سرمربی باشگاه لیورپول در نشست خبری پیش از مسابقه با لیدزیونایتد در خصوص این موضوع صحبت کرد و به شدت به انتقاد از فیفا پرداخت.

کلوپ گفت: هیچ ورزشی در دنیا نیست که چنین تقویم فشرده‌ای داشته باشد. ما ورزش‌هایی مثل دو و میدانی یا دوی ماراتن داریم ولی این ورزشکاران قرار نیست این مسیر را 20 بار، 30 بار یا 40 بار در سال بدوند.

وی ادامه داد: ما می‌دانیم چه اتفاقی دارد در فوتبال رخ می‌دهد. می‌گویند می‌خواهند به کشورهای مختلف فرصت‌های متفاوت ارائه دهد ولی در آخر می‌دانیم بحث سر چه چیزی است. همه چیز به خاطر پول است.

کلوپ گفت: فوتبال به این شکل شده و ما باید بدانیم که نقش مهم این بازی وابسته به بازیکنان است. بدون آنها فوتبال ما دیگر معنایی ندارد.

سرمربی لیورپول همیشه جزو کسانی بوده که به تقویم پرفشار دوران پساکرونایی به شدت اعتراض کرده است. او پیشتر در خصوص عدم اجرایی شدن 5 تعویض در مسابقات لیگ برتر به شدت با خبرنگار بی‌تی‌اسپورت بحثش شد و از این موضوع انتقاد کرد.

بازیکنان رئال مادرید نیز که مجبور بودند در سوپرکاپ اسپانیا یک مسابقه چهارجانبه انجام دهند و به ریاض عربستان سفر کنند به تصمیمات فیفا انتقاد کردند. کروس در آن زمان اظهار داشت که بازیکنان عروسک‌های خیمه شب بازی فیفا هستند.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.