استقلال – الهلال عربستان؛ عملیات سخت آبی‌پوشان ایران

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، اولین مسابقه از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین دو تیم استقلال ایران و الهلال عربستان ساعت 21:30 در کشور امارات برگزار می‌شود.

مسابقه‌ای که حساسیت‌های زیادی دارد و البته اخبار ضد و نقیضی در مورد حضور تماشاگر در این بازی هم منتشر شد. الهلال عربستان یکی از تیم‌های قدرتمند و مدعی است که دلارهای زیادی برای جذب بازیکنان و مربیان اسم و رسم دار خرج می‌کند. در این سوی میدان اما استقلال ایران با دو قهرمانی در فوتبال آسیا حضور دارد. تیمی که از جوانان شایسته و توانمند ایرانی بهرمند است که بارها نشان داده‌اند مرد روزهای سخت هستند.

روی کاغذ سفید الهلال برتری نسبی به استقلال دارد و نام‌های بزرگ زیادی در این تیم حضور دارند از گومیس تا ماراگا در خط حمله تا  لئوناردو ژاردیم سرمربی فرانسوی که سابقه هدایت تیم موناکو را هم در کارنامه دارد. می‌گویند ام باپه ستاره این روزهای فوتبال فرانسه شاگرد این مربی بوده است. بنابراین الهلال تیم خیلی شیک و لوکسی به نظر می‌رسد تیمی که مجبور شد از 7 لژیونر خود سه بازیکنش را برای بازی با استقلال کنار بگذارد! 

با وجود همه این شرایط  فوتبال روی کاغذ سفید برگزار نمی‌شود و بازیکنان در مستطیل سبز باید با عملکردشان صحبت کنند. به قول یکی از مربیان خارجی بازیکنان ایرانی با قلب و روح‌شان فوتبال بازی می‌کنند  و قطعا بازیکنان استقلال ایران هم فرداشب همین گونه هستند. آنها که پایبند قراردادشان در استقلال ماندند و دم از تصعب و علاقه به تیم محبوب‌شان زدند حالا باید در میدان این تعصب و وفاداری را با انجام بازی خوب درعمل نشان بدهند. قطعا نتیجه بازی غیرقابل پیش بینی است اما می‌توان از جان مایه گذاشت و در میدان ورق را برگرداند و پیش‌بینی‌ها را غلط از کار درآورد. شاگردان فرهاد مجیدی فردا شب به خوبی می‌دانند که چقدر برد در این مسابقه برای هواداران استقلال و تمامی علاقمندان فوتبال ایران مهم است، پس باید بهترین نمایش خود را در زمین ارایه کنند.

مهم‌ نیست که دستمزد چند بازیکن الهلال شاید بیش از  بودجه یک فصل استقلال باشد، مهم نیست که  استقلال در شرایط نابسامان مالی قرار دارد، مهم نیست که هواداران بارها در طول فصل گذشته و شروع این فصل به عملکرد برخی مدیران باشگاه اعتراض‌های شدیدی داشتند و حتی مقابل ساختمان تجمع کردند، مهم نیست که استقلال حتی بخاطر مشکلات مالی نتوانست چند ستاره ایرانی خود از جمله مهدی قائدی را حفظ کند! مهم این است که بازیکنان کنونی استقلال بدانند که چه مسئولیت سنگینی در بازی با الهلال روی دوش آنهاست و باید بتوانند در این عملیات سخت یعنی شکست الهلال سرافراز باشند. شکست دادن رئیس( زعیم لقب الهلال) فوتبال عربستان قطعا همه معادلات فوتبال در ایران و آسیا را تغییر خواهد داد. این مهم مثل همیشه باید با اتکا به توانایی‌ها و غیرت و تکنیک ناب فوتبال ایرانی به دست بیاید.

فو مینگ داور سرشناس چینی قضاوت این دیدار حساس را برعهده دارد. داوری که قطعا تلاش می‌کند بی‌نقص سوت بزند. ظاهرا کمک داور ویدئویی هم در این بازی وجود ندارد و امیدواریم داور چینی بهترین قضاوتش را انجام بدهد.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.