پروژه نورداستریم2 علیرغم تلاش‌های آمریکا رسما تکمیل شد

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از اسپوتنیک، شرکت گازپروم روسیه امروز اعلام کرد: ساخت خط لوله نورداستریم 2 بالاخره پس از سال‌ها مقابله آمریکا رسماً تکمیل شده است.

گازپروم در کانال تلگرام خود نوشت: در جلسه صبح امروز الکسی‌میلر رئیس هیأت مدیره گازپروم وی اعلام کرده که ساخت خط لوله نورداستریم 2 پایان یافته است. این خط لوله صادرات گاز روسیه به اروپا را دو برابر کرده و از 55 میلیارد مترمکعب در سال به 110میلیارد مترمکعب خواهد رساند.

شرکت مجری خط لوله نورداستریم 2 روز دوشنبه گفته بود که آخرین لوله این خط لوله را جوش کرده و فقط باید در کف دریا بخواباند.

این شرکت در بیانیه خود نوشته بود در روز 6 سپتامبر متخصصان حاضر در کشتی لوله‌گذاری فورچونا آخرین لوله خط لوله دوقلوی نورداستریم 2 را جوش زده‌اند.

این شرکت همچنین گفته بود که این خط لوله تا پیش از پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

شرکت اپراتور خط لوله نورداستریم 2 همچنین گفته این پروژه نیازهای بلندمدت اتحادیه اروپا در حوزه انرژی را تأمین خواهد کرد و تضمین‌کننده عرضه باثبات انرژی در شرایط متعادل اقتصادی برای اروپا خواهد بود.

ماه گذشته میلادی بود که آمریکا دو شرکت روس و دو کشتی را به خاطر همکاری در این پروژه تحریم کرده بود.

آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در آمریکا، در واکنش به این اقدام گفته بود که اقدام یکجانبه آمریکا علیه طرف‌های حاضر در پروژه نورداستریم 2 قوانین بین‌المللی را نقض کرده و با اصول روابط تجارت آزاد به طور کامل در تناقض است.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.