والیبال قهرمانی آسیا| اعتراض کشورهای اسلامی به وضعیت غذایی ژاپن/ اتفاق عجیب برای تمرینات

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بیست‌ویکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از 21 تا 28 شهریورماه به میزبانی ژاپن در شهر چیبا برگزار خواهد شد.

در نخستین روز این رقابت‌ها غذای تهیه شده برای اعضای تیم‌ها با شرایط تغذیه کشورهای اسلامی همخوانی نداشت و این موضوع مورد اعتراض تیم‌های ایران، قطر، بحرین، پاکستان، کویت و عربستان سعودی قرار گرفت.

از سوی دیگر، کیفیت و حجم غذای ارائه شده مناسب نیست و این موضوع نیز یکی از مواردی بود که از سوی تیم‌ها از جمله ایران نسبت به آن به کمیته مسابقات و نماینده کنفدراسیون والیبال آسیا اعتراض شد.

سرو غذا در رستوران انجام می‌شود و برای هر تیم یک میز در نظر گرفته شده است، اما نفرات باید غذا را بسته بندی و برای خوردن به اتاق ببرند.

همچنین تیم‌های ملی والیبال ایران و ژاپن نخستین تمرین توپی خود در مسابقات قهرمانی مردان آسیا را در یک سالن برگزار کردند. ملی‌پوشان ایران نخستین تمرین توپی خود را برگزار کردند. این تمرینات در سالن شماره سه تمرینی مسابقات برگزار شد که به دو قسمت تقسیم شده بود.

همزمان با تیم ایران، ملی‌پوشان کشور میزبان نیز تمرین داشتند که این همزمانی تمرین، حاشیه‌های خاص خود مانند رصد بازیکنان و نحوه تمرین دو تیم را به همراه داشت. کادر فنی دو تیم نیز در ابتدای این تمرین با یکدیگر گفت و گویی کوتاه داشتند.

بر اساس پروتکل‌های بهداشتی مسابقات، هیچ یک از اعضای تیم‌ها به جز برای تمرین و مسابقه اجازه خروج از هتل محل اقامت را ندارد. همچنین نفرات اجازه استقرار در لابی و دیگر فضاهای هتل هم ندارند و باید فقط در اتاق‌های خود استراحت کنند.

از سوی کشور میزبان کیت‌های تشخیص کووید 19 به پزشک تیم‌ها داده شده و اعضای تیم‌ها باید هر روز صبح تست کرونا بدهند و نتیجه تست و دیگر موارد پزشکی مانند دمای بدن به کمیته پزشکی مسابقات اعلام شود.

تیم ملی والیبال ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی، در گروه B رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان آسیا با تیم‌های پاکستان، تایلند و هنگ‌کنگ هم‌گروه است.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

هندبال بانوان آسیا| بانوان ایران جهانی شدند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت‌های هندبال زنان آسیا که به میزبانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *