سازمان برنامه و بودجه دولت سابق 25 درصد حق الزحمه ناظرین انتخابات شوراها را نداد

سید حمیدرضا کاظمی رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره عدم پرداخت حق‌الزحمه ناظرین انتخابات شوراها اظهار داشت: متأسفانه سازمان مدیریت دولت سابق در مجموع 25 درصد حق‌الزحمه ناظرین شوراها را تخصیص نداده در حالیکه مابقی آن را تخصیص داده بود اما با توجه به 110 هزار ناظر و بازرس در سراسر کشور این عدم پرداخت اعتبار و بودجه مشکلاتی ایجاد کرده بود.

وی افزود: هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور از طریق سازمان مدیریت دولت فعلی در حال پیگیری این موضوع است و بنا دارد تا 25 درصد بودجه و اعتبار باقیمانده را دریافت کرده و بتواند حق‌الزحمه ناظرین شوراها را پرداخت کند.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای کشور با تأکید براینکه تاکنون چندین نامه از سوی این هیأت به آقای میرکاظمی رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و همچنین آقای وحیدی وزیر کشور ارسال شده است، اظهار داشت: دولتمردان جدید قول‌هایی درباره پرداخت اعتبار باقیمانده داده‌اند و منتظریم هرچه سریع‌تر این موضوع تخصیص پیدا کند.

کاظمی با بیان اینکه امیدواریم در اصلاح قانون انتخابات شوراها موضوع نظارت بر این انتخابات هم تعیین تکلیف شود، گفت: امیدوارم این موضوع هرچه سریع‌تر در صحن علنی مجلس تعیین تکلیف شود تا بتوانیم نظارت مستمری را برعملکرد شوراها در سطح کشور داشته باشیم.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.