دلیل لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی مشخص شد

به گزارش خبرگزاری فارس، امین نوروزی درباره لغو شدن مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی گفت: فدراسیون فوتبال در نظر داشت روز چهارشنبه مراسم بدرقه‌ای برای تیم ملی فوتسال قبل از سفر به لیتوانی برگزار کند اما پس از بررسی و مشاوره های لازم صورت گرفته و با نظر کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال این برنامه ‌لغو شد.

وی با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آستانه جام جهانی اعلام کرد: ماه هاست که این تیم با رعایت پروتکل ها و در شرایط نه چندان ساده ی قرنطینه، با عزمی جدی و با هدف حفظ سلامت کلیه ی اعضای تیم، مشغول برگزاری اردو و اماده سازی برای مسابقات جام جهانی می باشد. به خاطر اهمیت مسابقات جام جهانی و الزام تمام تیم‌ها به رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامت بازیکنان و مربیان، متوفق القول بر این عقیده بودیم که از هر اقدام، مراسم، تجمع، دیدار و گفتگو با افراد خارج تیم که اعضای تیم را درست قبل از خروج از کشور و اعزام به این مسابقات، در خطر ابتلا به این ویروس قرار دهد، باید پرهیز گردد.

مدیر پزشکی تیم‌های ملی اضافه کرد: بنده خودم شخصا با عزیزی خادم صحبت کردم و موارد مختلف را با وی در میان گذاشتم و قبول کردند که به دلیل رعایت مسایل بهداشتی و حفظ سلامت بازیکنان این مراسم لغو شود زیرا  رعایت پروتکل بهداشتی اهمیت زیادی‌ برای همه دارد.

نوروزی ادامه داد: حتی اجازه‌ برگزاری مراسم برای تیم ملی‌فوتبال بزرگسالان هم ندادیم . اگر توجه کرده باشید همه عزیزان دیدند که حتی حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان که برای تماشای تمرین تیم ملی در ورزشگاه آزادی حاضر شد، از جایگاه ویژه نظاره گر تمرین بود و به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ حباب قرنطینه ی تیم، وارد اردوی تیم ملی نشد.

نوروزی در ادامه توضیحات خود اضافه کرد: نباید بین تیم‌های مختلف فرقی قائل شویم. تیم ملی فوتسال ما در آستانه اعزام به مسابقات جام جهانی بود که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تمام تیم در حباب قرنطینه قرار داشتند و هر گونه تخطی از قوانین، علاوه بر به خطر انداختن اعضای تیم، می تواند با عواقب جبران ناپذیری برای بازیکنان و کادر فنی همراه شود.

وی تصریح کرد: حفظ سلامت این افراد، اولویت اول، دوم و سوم ما می باشد. همان طور‌ که در مسابقات بین المللی ملزم به رعایت پروتکل‌ها هستیم، در داخل کشور هم باید همین کار را انجام بدهیم. وقتی پای سلامتی افراد در میان است همه ما موظف هستیم برای حمایت و کمک به اعضا محکم تصمیم بگیریم.

 مشاور پزشکی رییس فدراسیون فوتبال و مدیر پزشکی تیم‌های در گفت و گو با سایت فدراسیون فوتبال تاکید کرد: هم چنین با پیگیری ها صورت پذیرفته و مساعدت های ریاست محترم فدراسیون، تیم ملی فوتسال با تجهیزات کامل پزشکی، فیزیوتراپی و بازتوانی راهی مسابقات جام جهانی شد تا هیچ کمبودی در جام جهانی برای تیم ملی وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.