مسئول بسیج وزارت تعاون کار: 40 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده بین مردم توزیع شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رزمایش پدافند زیستی سازمان بسیج ادارات و کارمندان تهران بزرگ با حضور سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تعدادی از مراکز مقاومت بسیج وزارتخانه ها و با مشارکت مرکز مقاومت بسیج وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد .

احمد غریوی، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت : این مرکز از روزهای نخستین شیوع کرونا در کشور اقدامات پیشگیرانه ی خود را  در این خصوص آغاز کرد.

وی افزود : همچنین این مرکز در  اسفند ماه سال 1398  زمینه انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان بسیج ادارات و کارمندان تهران بزرگ و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای تولید ماسک و گان را فراهم  کرد.

وی تصریح کرد: در نتیجه این تفاهم نامه و زمانی که کشور با کمبود ماسک و گان روبرو بود با استفاده از ظرفیت بسیج و مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور بیش از 13 میلیون ماسک و گان تولید شد.

غریوی تصریح کرد:  علاوه بر این  مرکز مقاومت بسیج وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از مراکز فعال در سطح استان تهران بود که بیش از 40 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده را بسته بندی و بین مردم توزیع کرد .

وی افزود : همچنین گندزدایی همه ساختمان های ستادی و اجرایی وزارتخانه و تهیه و توزیع کمک‌های مومنانه همراستا با فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص مواسات و همدلی و کمک مومنانه به افراد نیازمند به ویژه برای آن عده که به لحاظ شیوع ویروس کرونا شغل و کسب و کار خود را از دست داده و با مشکلات معیشتی روبرو بودند در دستور کار قرار گرفت.

غریوی تصریح کرد: علاوه بر این  پخت غذا و توزیع آن بین مردم نیازمند شهر و استان تهران از دیگر اقدامات این مرکز در این زمینه بود .

فرمانده مرکز مقاومت بسیج  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود :  در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی نیز  با همکاری سازمان بسیج ادارات و کارمندان استان تهران در خصوص شناسایی افراد مبتلا و معرفی آنها به مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی با همکاری حوزه مقاومت بسیج سازمان تامین اجتماعی و کانون بسیج جامعه پزشکی بخش درمان سازمان یاد شده اقدامات خوبی انجام گرفته است.

وی از  ظرفیت‌های موجود در سطح مرکز، حوزه ها و پایگاه های تابعه از آمادگی کامل بسیجیان تابعه برای حضور در صحنه های مختلف خدمت رسانی به مردم شریف کشور خبرداد و همچنین بر تداوم ارائه خدمات پیشگیری از ویروس کرونا تا زمان ریشه کنی کامل این ویروس منحوس در سطح جامعه و بازگشت آرامش روانی به مردم کشور و مصونیت کامل آنها که با آغاز به کار دولت مردمی سیزدهم رشد خوبی به خود گرفته است، تاکید کرد.

سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از این رزمایش بازدید کرد.

انتهای پیام/بمنبع

همچنین ببینید

تشکیل مجمع عالی مشورتی راه‌آهن‌

‌به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، این نشست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *