حقیقت‌پور: خود افغانستانی‌ها درباره کشورشان تصمیم‌گیری کنند

منصور حقیقت پور نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مواضع اخیر اصلاح طلبان در مورد موضوع افغانستان گفت: ما تحلیل‌های سیاسی و سیاست بین المللی اصلاح طلبان را قبول نداریم. این گروه به جهاد مقدس ما در دفاع از مردم مظلوم منطقه ظلم بزرگی روا داشتند و شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» را سرمی‌دادند. اینها با این شعار خود نشان دادند که فهم درک منافع ملی و سیاست بین الملل را ندارند.

وی افزود: راهبرد آمریکایی‌ها این است که هر کجا سبک زندگی آمریکایی به خطر افتاد، منافع ملی آمریکا تهدید شده و آمریکا می‌تواند ورود کند. پس خوب است این آقایان اصلاح طلب به اندازه آمریکایی‌ها نسبت به دستاوردهای انقلاب‌مان تعصب داشته باشند.

نماینده اسبق مجلس اظهار داشت: آقایانی که شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران را سر می‌دادند، نه غزه را قبول دارند و نه لبنان را و نه جانشان را فدای ایران کردند. اینها دروغ می‌گویند. اگر حاضرند جانشان را برای ایران بدهند کارنامه خود را ارائه کنند که کجا و چه زمانی این فداکاری را داشته‌اند.

حقیقت‌پور خاطرنشان کرد: امروز منافع ملی ما توسط عقلا و نخبگان ما در مجامع حرفه‌ای همچون شورای عالی امنیت ملی مورد بررسی قرار گرفته و در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود. شعارهای پوپولیستی و خیابانی نمی‌تواند ما را از این سو به آن سو بکشاند. از این گذشته ما زمانی شورای عالی امنیت ملی‌مان را مشروع می‌دانیم که رهبرمان امضاء کند و کار آنها را تایید کند.

وی افزود: آقایان اصلاح طلب در شعارهای قبلی خود رفوزه شده‌اند و لذا از آنها می‌خواهیم که در موضوع جدید پیش آمده فضاسازی نکنند و اجازه دهند که عقلای نظام که از بلوغ لازم برای این گونه تصمیم‌گیری‌های سیاسی و امنیتی برخوردارند تدبیر کنند و منافع ملی، امنیت مرزها، موضوع شیعیان و امثال آن را مدنظر قرار دهند. مسائل و تبادلات اقتصادی و امنیت مرزها را ببیند و تدبیر لازم را در این زمینه داشته باشند.

نماینده اسبق مجلس اظهار داشت: در منطقه، شیعیان دوستان ما هستند، استان‌های همجوار با مرز ایران در کشور افغانستان دوست ما هستند، تاجیک‌ها دوست ما هستند و ما روابط دوستانه‌ای با منطقه داریم و تدبیر عقلای نظام ما هم بر این است که هیچ بازیگر خارجی مثل آمریکا در منطقه نباید نقش‌آفرینی کند و باید اجازه دهیم خود افغانستانی‌ها تصمیم‌گیری کنند.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.