جزئیات نخستین کنفرانس مشترک IPU و سازمان ملل درباره مبارزه با تروریسم/ تأکید بر نقش روسا و نمایندگان مجلس در بحث مبارزه با تروریسم

الهام آزاد نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رئیسه اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: نخستین کنفرانس مبارزه با تروریسم به صورت مشترک توسط سازمان ملل و اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) صبح امروز در وین پایتخت اتریش برگزار شد.

وی افزود: در این کنفرانس دبیرکل و همچنین رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی و نیز رئیس کمیته مبارزه با تروریسم سازمان ملل در باره موضوع مبارزه با تروریسم مطالبی را مطرح کردند.

عضو هیات رئیسه اتحادیه بین المجالس جهانی اظهار داشت: سخنرانان نخستین کنفرانس مبارزه با تروریسم در صحبت‌های خود بر نقش روسا و نمایندگان مجالس کشورها در بحث مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

آزاد خاطرنشان کرد: این کنفرانس سند نهایی نداشت و بیشتر جنبه انگیزشی و ترغیبی برای نقش‌آفرینی مجالس به منظور کمک و تشویق دولت‌ها برای مبارزه با تروریسم داشت.

وی افزود: در حاشیه این کنفرانس هیات پارلمانی ایران و چین با یکدیگر دیدار کردند که دو طرف بر گسترش روابط و تعاملات در حوزه تجاری و… تاکید داشتند.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.