این افراد هرگز سرشان کلاه نمی‌رود!

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، علیرضا ابوالفضلی، متخصص طب سنتی در برنامه صبح پارسی شبکه جام جم،گفت:دموی‌ها پرخون هستند و طبع گرم و تر دارند. دیر عصبانی می‌شوند، نسبت به صفراوی‌ها کند فهمی دارند، رگ‌های آنها برای خون ریزی مستعد است، هم میان روز و هم شب تا صبح خواب‌های آلوده و پریشان دارند.

وی درباره ویژگی صفراوی‌ها تصریح کرد: صفرا در عربی به رنگ زرد گفته می‌شود و در طب سنتی هم برای افرادی استفاده می‌شود که رنگ پوستشان زرد است، لاغر اندام هستند، تحریک پذیر هستند و زود تحت تاثیر قرار می‌گیرند، خشکی پوست وسوزش اعضای بدن دارند و خوابشان سبک است.

این پزشک طب سنتی ادامه داد: صفراوی‌ها رویای جنگ و آتش، دلشوره، بی قراری و استرس دارند. مقتدرانه حرف می‌زنند و تند راه می‌روند و سرشان اصلا کلاه نمی رود، افراد با مزاج صفراوی آدم هایی برنامه ریز هستند.

ابوالفضلی  بیان کرد: نمی‌توان طب رایج و داروهای تجویز شده در این طب را به دلیل شیمیایی بودن به طور کامل نفی کرد اما موضوع اصلی این است که در طب سنتی بحث پیشگیری و تا حدودی درمان مطرح است.

وی افزود: در بحث کرونا مردم باید اول سبک غذایی خود را اصلاح کنند تا ایمنی بدنشان بالا برود؛ یعنی در زمینه خواب، زمان کار کردن و تفریح از طب سنتی و ایرانی برای بهبود اوضاع استفاده کنند تا کمتر دچار مشکل شوند و در صورتی که با وجود رعایت نکات طب سنتی به بیماری دچار شدند برای درمان به طب رایج مراجعه کنند. با این کار نیاز به داروهای شیمیایی و عوارض آنها کمتر می شود.

این پزشک طب سنتی اظهار داشت: نمی‌توان طب رایج را نقد کرد؛ چون در زمینه تشخیص بیماری‌ها بسیاری از مشکلات ما از طریق طب رایج با دقت بیشتری انجام می‌شود و با استفاده از روش‌هایی مثل سی تی اسکن‌ها تصاویر رادیولوژی، ام آر آی ها و آزمایش‌های مختلف می‌توان بهتر بیماری‌ها را تشخیص داد.

وی متذکر شد:حتی در زمینه درمان نیز برخی روش‌ها مثل جراحی‌های مختلف به طب رایج مربوط می‌شود. بنابراین طب رایج را نادیده نمی‌گیریم اما می‌گوییم پیشگیری به وسیله طب ایرانی و سنتی با برخی از رعایت‌ها انجام شود که مشکلی پیش نیاید و اگر پیش آمد برای درمان به طب رایج مراجعه شود.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.