معاون سازمان ثبت اسناد کشور: زیرساخت‌های لازم برای استقرار میز خدمت در ادارات ثبت فراهم می‌شود

گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، علی بهبهانی، معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور در اداره ثبت استان تهران، در جمع مدیران و روسای این استان، اظهار کرد: یکی از علل تاثیرگذار در ایجاد و فراهم شدن بستر فساد، تاخیر و تعلل در رسیدگی و پاسخگویی به درخواست‌های مردمی است و در مقابل آن، ارائه خدمات ثبتی به صورت الکترونیکی با کیفیت و با سرعت و دقت بی شک مانع بروز فساد در مجموعه است.

بهبهانی، با تقدیر و سپاس از مهندس رامشی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران که از زمان مدیریت وی تحولات عالی در جهت ساماندهی امور و چابک سازی ثبت استان تهران اتفاق افتاده، یادآور شد: در قبال مسئولیتی که بر عهده داریم، باید پاسخگو باشیم و هیچ عذر و بهانه‌ای در کاستی‌ها و همراه نبودن با تحولات پذیرفتنی نیست.

معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه سخنان خود بر حذف مراجعات فیزیکی متقاضیان به ادارات ثبت اسناد و املاک و همچنین برون سپاری برخی فرایند‌ها همچون نقشه برداری تاکید کرد.

بهبهانی در این نشست صمیمی خطاب به روسا افزود: تکمیل و به روزرسانی آرشیو الکترونیکی و حفظ و صیانت از آن که به حق یکی از اقدامات پر افتخار ثبت محسوب می‌شود و ضرورت دارد روسا توجه جدی تری  در تکمیل و بروز رسانی ارشیو الکترونیکی داشته باشند و گردش فیزیکی پرونده‌ها در تمامی مناطق ثبتی الزاما باید کامل حذف و اجرایی گردد.

معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  ایجاد زیرساخت‌های لازم برای  استقرار میز خدمت در ادارات ثبت را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: باید مردم دسترسی  راحت‌تر و آسانی  به خدمات ثبتی داشته باشند.

بنابراین گزارش، عبدالحمید مرادی، مدیرکل املاک و محمدعلی فلاح، مدیرکل کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه‌ی این جلسه هر کدام ضمن توصیه به روسا در خصوص پایش و رصد مستمر میزان عملکرد نسبت به برنامه‌های ابلاغی سازمان،  راهکار‌ها و نکات فنی و تخصصی را مطرح کردند.
روسای ادارات ثبت اسناد و املاک استان تهران نیز، نظرات و مباحث ثبتی در حوزه املاک، اسناد، بایگانی، کاداستر، اجرا و مشکلات  و کمبود‌های موجود  در قالب پرسش و پاسخ بیان کردند.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.