روایت یک نویسنده از پیاده‌روی اربعین با محافظانش دوباره چاپ خورد

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، چاپ سوم کتاب «سر بر خاک دهکده»؛ روایت یک نویسنده از پیاده روی اربعین به همراه با چهار محافظش توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.

زنی که روزی به دهکده خاک بر سر سفر کرده حالا به دهکده‌ای سفر می‌کند که دوست دارد سر بر خاکش بگذارد. دهکده‌ای که شهردارش همان علمدار کربلا است.

فائضه غفار حدادی نویسنده کتاب «خط مقدم» این بار قلمش رنگ و بوی اربعین می‌گیرید و از سفری می‌نویسد که سراسر رحمت و است و جذبه، رحمتی واسعه از سفره ارباب که در عالم پهن شده و جاذبه‌ای مغناطیسی که کل عالم را به خود مجذوب کرده است.

خالق کتاب «دهکده خاک برسر» در این کتاب، به مقایسه تجربه سفر به اروپا و سفر به عراق را به تصویر می‌کشد. کتاب «سر بر خاک دهکده» روایتی است جذاب و خواندنی از پیاده روی اربعین، کتابی ملازم با اشک و خنده توامان.

در برشی از کتاب می‌خوانیم: مگر یک شهر چقدر ظرفیت دارد؟ نکند این سیل جمعیت که لابد از صبح همین شکلی بوده، از این طرف شهر وارد می‌شود و به همین حالت از آن طرف شهر خارج می‌شود؟ شاید هم این چند روز شهر گشاد می‌شود و جا باز می‌کند؟ بعید هم نیست! شاید این ایام، امام حسین کربلا را می‌سپارد به علمدارش. شهردار که او باشد، دیگر همه چیز ممکن است. شهر اندازه یک کشور،کش می‌آید و بعد که همه را بغل کرد، فشارشان می‌دهد. آن قدر به هم نزدیک شان می‌کند که دل هایشان به هم گیر کند. اخبار و احوال‌شان در هم گره بخورد. از غریبگی مسافت های دور و دراز دربیایند و مثل مردم یک دهکده به هم نزدیک شوند. دهکده‌ای که انگار زادگاهشان بوده و خانه پدری را هنوز هم دلشان نیامده بفروشند و هر سال اربعین میعادگاهی است که همه رفته‌ها و هویت‌گم کرده‌ها برمی‌گردند به وطنشان. به هویتشان. به خاکشان. خاکی که برایشان مقدس است. آن قد…

چاپ سوم کتاب «سر بر خاک دهکده»؛ روایت سفر فائضه غفار حدادی (نویسنده کتاب‌های خط مقدم، یک محسن عزیز و دهکده خاک بر سر) است از پیاده‌روی اربعین که در قطع رقعی و ۱۶۸ صفحه به رشته تحریر در آمده و در آستانه اربعین حسینی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

تدارک آستان قدس رضوی برای هفته وحدت/ اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس آستان قدس رضوی در هفته وحدت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *