چرایی نزدیکی قایق های سپاه پاسداران به ناو جنگی آمریکایی


چرا قایق های تندروی نیروی مقتدر دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ناوهای جنگی آمریکایی در منطقه خلیج فارس نزدیک شدند؟
دلایلی که در زیر به آنها اشاره می‌کنم ،مهمترین دلایل این حضور میتواند باشد
#یکی از این دلایل ،این است که ایالات متحده آمریکا شکستی است که در عین الاسد داشت
آمریکا در اقدامی ناجوانمردانه دست به ترور سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و مهندس ابومهدی از فرماندهان حشدالشعبی زد و آنها را به شهادت رساند به خیال اینکه منطقه را به سود خود تغییر دهد،ولی در تشییع پیکر پاک این شهیدان بزرگوار هم دنیا شاهد بودند که چه اتحادی بین ملت ایران و عراق و ببن مردم ایران بین هم بوجود آورد و همگی فریاد انتقام خون سردار سلیمانی را داشتند
انتقام سختی که از آمریکا در عین الاسد گرفته شد هیمنه آمریکا را در هم شکست و افول آمریکا را نزدیک کرد و پوشالی بودن و هالیوودی بودن قدرت آمریکا عیان شد .
#بعد از شکست در عین الاسد و به دنبال آن مصوبه مجلس عراق در خصوص خروج پایگاهها ی آمریکا از عراق شکست سنگین دیگری بر آمریکا وارد کرد.
آمریکا برای فرار از این شکست و تلاش برای ماندن در آمریکا دست به اقدامات دیگری زد ازجمله تحمیل الزرفی به عنوان نخست وزیر عراق که ایشان بشدت با آمریکا همسو بوده و احتمالاً خروج آمریکا را لغو میکرد و از طرفی به حشدالشعبی فشار وارد می آورد . در هفته های گذشته آمریکا جنگ روانی شدیدی به راه انداخت که قصد حمله به پایگاه های مقاومت و حشدالشعبی دارد و اقدام به تجمیع تجهیزات و پایگاهها ی خود کرد تا بتواند از الزرفی حمایت کند و گروههای مقاومت را بترساند تا از مخالفت با الزرفی دست بردارند ،در نهایت گروههای شیعی با تلاش و همت و اتحادی که داشتند بر سر معرفی نخست‌وزیری مصطفی الکاظمی به توافق رسیدند و آمریکا شکست دیگری را متحمل شد.
#رسوایی سنگینی که شیوع ویروس کرونا در آمریکا بوجود آورد و ضعف سیستم پزشکی کشور آمریکا و ضعف سران آمریکا را نشان داد که خود شکست دیگری برای آمریکا رقم زد.
آمریکا برای برون رفت از این شکست های پی درپی که در بالا به آن اشاره کردم مجددا در هفته گذشته اقدام به تحرکاتی در خلیج فارس برای قدرت نمایی داشت که الحمدالله جمهوری اسلامی ایران دائما رفتار نظامیان آمریکایی را در خلیج فارس رصد می‌کند .
این بار نیز قایق های تندرو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نزدیک شدن به ناوهای جنگی آمریکایی در خلیج فارس ضمن تحقیر نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا، نقشه آمریکا را نیز نقش بر آب کرد
یاد جمله از مقام معظم رهبری افتادم که در جایی در خصوص حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس فرمودند ((شما اینجا در خلیج فارس چکار دارید .اینجا منطقه ما است و شما باید به خلیج خوک ها برگردید)) زمان خروج آمریکا از منطقه خاورمیانه فرارسیده است و جبهه مقاومت هم تصمیم گرفته اند این خروج هرچه زودتر اتفاق بیافتد .
#حسن محمدی تحلیلگر و هادی سیاسی
دوران اقتدار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *