پاسخ به شبهه بورسی دکتر قالیباف رئیس مجلس

بابک آسبان

پاسخ به یک شبهه بورسی علیه رییس مجلس؛
قالیباف نماینده و وکیل رزمندگان بوده است

🔴در پی پخش شدن یک فیلم در کانال های تلگرامی پیرامون سهام شرکت احیا صنایع خراسان و نسبت دادن آن به رییس مجلس، این شرکت در جوابیه خود عنوان نموده که محمد باقر قالیباف در دوره ای وکیل و نماینده ایثارگران بوده و شبهه وارد شده به این شرکت و قالیباف کذب است.

🔴در بیانیه این شرکت آمده که شرکت احیا صنایع خراسان یک شرکت ایثارگری با سرمایه گذاری بیش از یکصد هزار نفر از جامعه ایثارگران و خانواده محترم شهدا در سال ۱۳۷۵ تاسیس گردید. در آن زمان با توجه به تعداد کثیر سهامداران و بر اساس مصوبات مجمع موسس به ازای هر هزار نفر سهامدار یک نفر وکیل معتمد از سوی مجمع موسس و سهامداران انتخاب گردیدند که بعنوان نماینده سهامداران در مجامع شرکت نمایند.

🔴جناب اقای محمد باقر قالیباف که از موسسین شرکت احیا نیز بوده اند و فقط دارای سهام مدیریتی که طبق قانون تجارت ملزم به سهامدار بودن می باشند از ابتدا کمتر از ۱۰۰۰ سهم در مالکیت ایشان بوده و تا کنون نیز سهم ایشان تغییری نکرده است.ایشان هیچ گونه منافع شخصی و مداخله ای در افزایش و کاهش قیمت سهم در هیج زمانی نداشته و ندارند.

🔴اخیرا عده ای از افراد بورس باز که عمدتا سراغ شرکتهای با تعداد سهام کم میروند از شهریور ماه ۹۹ با سفته بازی اقدام به خرید سهام شرکت احیا نموده واین سهم را جهت اهداف سود جویانه خود انتخاب نموده اند و متاسفانه در چند روز اخیر نیز در راستای اهداف
سود جویانه خود اقدام به تشکیل صف فروش نموده اند که از سهامداران و فعالین بازار سرمایه خواهشمندیم هوشمندانه در اینگونه موارد برخورد نمایند.

🔴گفتنی است که طبق شنیده ها، قالیباف در چند سال اخیر نمایندگی رزمندگان را ندارد و سهام مدیریتی به افراد دیگر واگذار شده است. همچنین مشابه چنین اقدامی در دیگر شهرهای کشور همچون اصفهان، زنجان، شاهرود و کرمان انجام شده است.

🔴از آنجایی که در این گونه شرکت ها معمولا حضور کلیه سهامداران ممکن نیست، معمولا گروهی از افراد وکالتی به معتمدان و موسسان می دهند تا به نمایندگی از آنان در مجمع حضور یابند و آقای قالیباف نیز در سال ۹۳ به نمایندگی از آن سهامداران در مجمع حضور یافته اند اما خود ایشان صرفا ۱۰۰۰ سهم در شرکت دارند و قاعدتا ارزش این هزار سهم به قیمت امروز هفت میلیون تومان است که ادعای اتهام زنندگان را باطل می کند.
لازم به ذکر است که سودجویان نسبت به دستکاری شرکت های مختلف همواره فعال بوده اند که نمونه آن را می توان در «شصدف»، « کدما»، « غگیلا»، «رافزا» در طول چند ماه گذشته مشاهده کرد اما موضوع بگونه ای تصویر شده است که فقط این شرکت سهام اش افزایش داشته است.

دکتر بابک آسبان کارشناس مسائل سیاسی

درباره‌ی حسن محمدی

کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی تحلیلگر و هادی سیاسی پیگیر روشنگری و مطالبه گری انقلابی عدم وابستگی به هیچ حزب و جریان سیاسی پیرو ولایت فقیه

همچنین ببینید

“طرحی برای یک رویا” در سومین پژوهش نامه مرکز پژوهش های مجلس

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس، سومین شماره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *