مذاکره با آمریکا این بار با چه بهایی؟

حسن محمدی
حسن محمدی :مذاکره با امریکا این بار به چه بهایی؟

دولت یازدهم و دولت دوازدهم بنای خود را بر مذاکره با آمریکا گذاشته اند و حل تمام مشکلات کشور از جمله مشکلات اقتصادی را مذاکره با آمریکا می دانند .

آیا واقعاً مذاکره با آمریکا مشکلات ما را حل خواهد کرد مشکلات اقتصادی ما را حل خواهد کرد کاهش ارزش پول ما را برطرف خواهد کرد؟

این دولت با فشارهای اقتصادیی که به نظام وارد آورد، تا اینکه ملت و نظام را راضی به مذاکره با آمریکا و غرب نماید که منجر به بدتر شدن مشکلات اقتصادی گردید.
آیا دولت توانسته به این نتیجه و به این هدف برسد که برجام را با آن همه هزینه و با نتیجه یک طرفه برد برای غرب برای نظام جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرد آیا حاصلی هم برای نظام داشت. همگان می دانند که برجام به جز خسارت محض در واقع برای ما هیچ نداشت اما در واقع با برجام به عقب و برگشتیم.
و تمام دستاوردهای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را که برای به دست آوردن آن شهید داده بودیم هزینه کرده بودیم ، از دست دادیم .
غرب و در راس آن آمریکا هم از نظر مذاکره چیزی غیر از این نمی خواهد غرب و آمریکا در مذاکره با ایران که به شدت به آن نیاز دارد و آن را دنبال می کند به دنبال رسیدن به اهداف خودش است از یک طرف به دنبال رسیدن به هدف انتخاباتی آقای ترامپ و از طرفی دیگر که مهمتر از آن است
برای کاستن قدرت نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران
برای جلوگیری از تمدن سازی جمهوری اسلامی ایران
برای جلوگیری از خودکفایی جمهور ی اسلامی ایران
برای از بین بردن و ساقط کردن توان موشکی جمهوری اسلامی ایران که یکی از قدرت‌های برتر جمهوری اسلامی ایران در چانه‌زنی با غرب است .
آمریکا و غرب به دنبال از بین بردن این مزیت های جمهوری اسلامی ایران است.
این بار دولت دوازدهم که تمام تلاش خود را و همت خود را بر این بسته است که با غرب مذاکره کند و برای این مذاکره هم راضی شده است فشار اقتصادی سنگینی بر ملت عزیز ایران وارد آورد به دنبال چیست برای این مذاکره چه بهایی باید پرداخت کند.
در برجام برای مذاکره توان و قدرت هسته‌ای ایران را که هزینه‌های بسیار سنگینی برای آن شده بود را از دست داد تا بتواند مذاکره کند مذاکره‌ای که نتیجه ای هم نداشت و خسارت محض به ایران وارد کرد این بار برای مذاکره قدرت چانه‌زنی دولت چیست چه بهایی باید پرداخت کند شواهد و قرائن نشان می‌دهد که غرب به دنبال از بین بردن قدرت نظامی و قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران است و برای رسیدن به این هدف هر دو طرف تلاش می‌کنند ولی نتیجه برای دو طرف را نخواهد داشت

آیا دولت دوازدهم توانایی باز کردن باب مذاکره با آمریکا را دارد و آیا ابزارهای مذاکره با آمریکا را در اختیار دارد؟
همانطور که در سال‌های گذشته در خصوص گرانی دلار و از طرفی وارد آمدن خسارت های سنگین به بنگاه‌های اقتصادی به خصوص گرانی هایی که بر مردم تحمیل شد و باعث کوچکتر شدن سفره های مردم شد مردم را به کف خیابان ها برای اعتراض به این وضعیت تحریک کرد .
در حال حاضر باز مشاهده می شود که عامدانه و یا سهوا قیمت دلار به بالاترین حد در این چند وقت اخیر رسیده و باعث افزایش قیمت ها و در نتیجه فشار بر مردم شده است از طرفی هم افزایش افسارگسیخته قیمت آپارتمان و اجاره بهای آپارتمان ها مردم را در فشار سنگینی قرار دارد تحت فشار سنگین قرار دارد به نظر می آید با مدیریت این گرانی مسکن و دلار ،قصد تحریک مردم برای اعتراض به وضعیت اقتصادی و کشاندن معترضین برای اعتراض به وضع موجود به کف خیابانها را دارند .
لذا در ادامه این اعتراض ها دنبال نافرمانی مدنی و یا مجاب کردن نظام برای باز کردن باب مذاکره با غرب و آمریکا هستند آیا در این مسیر موفق خواهند شد یا خیر،؟
به نظر بنده با توجه به اینکه مرکز هماهنگی های اغتشاشات و آشوب‌ها، یعنی آمدنیوز و روح الله زم و به دست قانون سپرده شده است واز طرف دیگر مرگ آیت الله مایک آمریکایی که مسئول میز ایران و مسئول اغتشاشات در ایران عراق لبنان و برنامه‌ریزی ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بود عدم انگیزه مردم برای حضور در کف خیابانها این امکان را از از کسانی که قصد تحریک به خیابان کشاندن مردم را داشته اند گرفته شده است و در واقع با احتمال کمی در این خصوص روبرو هستیم.
در پایان باید عرض کنم خدمت شما که همانطور که مقام معظم رهبری بارها بارها و بارها به قوه مجریه و قوه مقننه فرموده‌اند که اقتصاد مقاومتی باید اجرا شود اگر دولت کوچکترین نگاهی به این موضوع داشت و در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کرد و به منابع داخلی از جمله انرژی مواد معدن صنعت به خصوص نیروی تحصیل کرده جوان ایرانی توجه می کرد در حال حاضر با کاهش ارزش پول ملی افزایش افسارگسیخته قیمت دلار افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن مواجه نبودیم و ملت شریف ایران در این شرایط بد اقتصادی به سر نمی برد. امیدوارم با روی کار آمدن مجلس انقلابی و جهادی نمایندگان محترم مجلس یازدهم به این موضوع بسیار مهم اقتصاد مقاومتی بپردازند و با پرداختن به اقتصاد مقاومتی دیگر تهدید و تحریم و فشار تاثیری بر جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت و پایه‌های قدرت ما را قوی تر خواهد کرد انشاالله.
شادی روح حاج قاسم سلیمانی و پدر بنده حاج شکرالله محمدی صلوات

#حسن محمدی تحلیلگر و هادی سیاسی
هشتم تیر نودونه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *