مادرو به ایران می آیدحسن محمدی: مادرو رییس جمهور ونزوئلا به ایران می آید

رییس جمهور ونزوئلا در حساب توئیتر خود اعلام کرده است که برای تشکر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران در آینده‌ای نزدیک به جمهوری اسلامی ایران سفر خواهد کرد.

بعداز اعزام پنج نفتکش حامل سوخت بنزین از سوی جمهوری اسلامی ایران به ونزوئلا و خروج این کشور از بحرانی که ایالات متحده آمریکا به اعمال تحریم های ظالمانه ای که بوجود آورده بود .مادرو تصمیم گرفته از بصورت حضوری از دولت و ملت ایران قدر دانی نماید .

در دوران دولتهای نهم و دهم ونزوئلا که به نحوی به حیات خلوت ایران در بیخ گوش ایالت متحده آمریکا تبدیل شده بود و توانسته بودیم جبهه مقاومت را تا آمریکای جنوبی گسترش دهیم و از این وضعیت و فرصت بوجود آمده به اقتصاد کشور مان نیز کمک کنیم تا جایی که صادرات خودرو و تراکتور و…داشتیم.
متاسفانه با روی کار آمدن دولت یازدهم که نگاه به آمریکا داشت و همه امور را به ارتباط با آمریکا گره زد این فرصت تاریخی ذرفته رفته از دستمان خارج شد و آمریکا مجددا به این کشور نزدیک شود.
با نزدیک شدن آمریکا به ونزوئلا و از طرفی خروج ایران از این کشور فرصت‌های ما از دست‌رفته و آمریکا جای پای خود را محکم‌تر نمود تا جایی که دست به کودتا زد.
بعد از عدم موفقیت در کودتا دست به تحریم های ظالمانه زد و ونزوئلا را در سخت‌ترین شرایط قرار داد تا جایی که بزرگ ترین کشور تولید کننده نفت و بنزین در تولید و فروش نفت با مشکل اساسی مواجه شد .
تقابل از این تحریم‌ها علیه ونزوئلا بنزین تقریباً رایگان بود ولی بعد از تحریم ها قیمت بنزین حدود چهار صد برابر شد.

جمهوری اسلامی ایران که خود مانند ونزوئلا در سخت‌ترین شرایط تحریم‌ها قرار داشت با فرصتی که پالایشگاه ستاره خلیج فارس در تولید و خودکفایی بنزین برایمان روحود آورده رود و از طرفی قطع امید دولت از ارتباط و کمک ایالات متحده آمریکا.جمهوری اسلامی ایران تصمیم به اعزام کارشناسان صنعت نفت و در ادامه صادرات بنزین به ونزوئلا نمود.
البته ایالات متحده آمریکا برای بتواند ایران را از تصمیمی که گرفته بود منصرف کند دست به تهدید و ارعاب نمود تا جایی که پادشاه عمان و امیر قطر را واسطه انتقال پیام آمریکا در خصوص انصراف ایران از این تصمیم قرار داد.
جمهوری اسلامی ایران با قدرت روز افزونی که پس از حمله به پایگاه عین السد آمریکا در خاک عراق بدست آورده بود با عزم راسخ بدن توجه به تهدیدات آمریکا تصمیم خود را عملی کرد و موفق شد پنج نفتکش خود را در منطقه اقتصادی ونزوئلا پهلو بگیرد و بنزین را در کمال امنیت و بدون تحرکی از سوی آمریکا در ونزوئلا تخلیه نماید .
با این اقدام ضمن دور زدن تحریم‌ها و شکستن قدرت آمریکا و قدرت نمایی خود و همچنین برطرف نمودن مشکل سوخت ونزوئلا،حالا رییس جمهور مادرو تصمیم گرفته است با حضور در ایران ضمن اعلام اتحاد خود با ایران و نشان دادن شکست آمریکا از ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران تشکر نماید.

حسن محمدی تحلیلگر و هادی سیاسی

مادرو رییس جمهور ونزوئلا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *