سفر دکتر قالیباف به روسیه

حسن محمدی تحلیلگر سیاسی

#حسن محمدی: سفر راهبردی قالیباف به روسیه

آقای دکتر محمد باقرقالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی در سفر به روسیه عصر روز یکشنبه وارد مسکو شد .

دکتر محمد باقر قالیباف که به دعوت رئیس مجلس دومای روسیه به این کشور سفر میکند و دیداری در سطح روسای مجلس دومای و سنا و چند مقام عالیرتبه روسیه را در برنامه کار خود دارد .
ایشان همچنین حامل پیام مکتوب مهم، تاریخی و‌دوران ساز رهبر انقلاب برای رییس جمهور روسیه است.
نخستین بار در تاریخ روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و روسیه مقام معظم رهبری متنی مکتوب و رسمی حاوی نکات راهبردی تقریبا بی سابقه برای آقای پوتین ارسال می کنند.

طبق اعلام دکتر مهدی محمدی مشاور محترم رئیس مجلس شورای اسلامی، تاکید بر اینکه پیام باید دقیقا در همین زمان، بدون تاخیر و توسط آقای قالیباف به روس ها منتقل شود،

انتقال پیام مقام معظم رهبری به پوتین
همه موضوعات دیگر را که دیدار با مقامات روسی است را به حاشیه تبدیل کرده است.

دیدار با پوتین و انتقال پیام توسط شخص دکتر قالیباف باید انجام شود ولی به دلیل پروتکل های کرونایی خاص کرملین که قابل احترام هست تا این لحظه نهایی نشده ولی آنچه بر آن تاکید بوده این است که پیام باید در همین زمان خاص منتقل شود بدون توجه به اینکه ملاقاتی با آقای پوتین قطعی شده یا نه؛ والا عقب انداختن این سفر مطلقا کار دشواری نبود.

لذا با توجه به اهمیت و محرمانه بودن پیام طبیعی است کسانی که با همه توان پیگیری کردند تا این سفر منتفی شود، یا پیامی داده نشود، یا پیام را فردی به جز آقای قالیباف منتقل کند و اکنون هم مانده اند که ماجرا چیست و چرا هر چه زدند به در بسته خوردند، عصبی و پریشان باشند. اما این حاشیه ها قادر به آسیب زدن به این ماموریت تاریخی نخواهد بود.

سفر روسیه با هدف گفت وگویی راهبردی درباره مسائلی فوق العاده مهم و پیچیده توسط فردی انجام می شود که امین و فرستاده خاص رهبر انقلاب است. این سفر با تعاملاتی دیگر با چین و اروپا تکمیل خواهد شد و ان شا الله خیر و عزت کشور را در پی خواهد داشت.

#حسن محمدی تحلیلگر و هادی سیاسی

 

‍‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎‌‌‌‌‌‌‎‌‌‌‌‌‌‎‌‌‌‌‌‌‎‌

درباره‌ی حسن محمدی

کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی تحلیلگر و هادی سیاسی پیگیر روشنگری و مطالبه گری انقلابی

همچنین ببینید

پشت پرده حمله به سفر قالیباف به مسکو

🔴پشت پرده حمله به سفر رئیس مجلس به مسکو چه بود؟ 🔹حالا که سفر رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *