خطر ادراک سازی غرب برای فریب ایرانیان

حسن محمدی تحلیلگر سیاسی

حسن محمدی

#خطر ادراک سازی آمریکا برای انتخابات ۱۴۰۰

انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا بیشتر از دوره‌های گذشته برای برخی مردم و مسئولان ایرانی دارای اهمیت بوده و لحظه به لحظه انتخابات را دنبال می‌کردند که کدامیک از کاندیداهای ریاست جمهوری بایدن یا ترامپ بر مسند قدرت آمریکا خواهد نشست.

علت این همه اهمیت و پیگیری چه دلایلی میتواند داشته باشد .؟

#دلیل این پیگیری و حساسیت، ادراک سازیی است که تیم بایدن و ستاد انتخاباتی بایدن در ایران ( جریان سیاسی اصلاحات) به راه انداخته و برنامه ریزی کرده اند .

اصلاحات با اشراف به این موضوع که با رای آوردن ترامپ حرفی برای گفتن در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ایران ندارند و باید صحنه سیاسی را خالی کرده و تحویل جریان رقیب بدهد .
این جریان سیاسی با امید به اینکه بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می شود و با استناد به سیاست بازگشت بایدن به برجام ،شروع به ایجاد حساسیت در بین مردم ایران نمود و رای آوری بایدن را برای مردم اینگونه القا کرد که چنانچه بایدن مسند قدرت آمریکا را بدست بگیرد با مذاکره مجدد به برجام برگشته و دیوار تحریم ها فرو خواهد ریخت .
لذا با این ادراک سازی که بایدن برای ایران مفید است ، اذهان مردم را به حمایت از برجام و مذاکره هدایت کرده و نوعی ادراک سازی برای رسیدن به هدفشان در مردم بوجود آوردند.
جریان سیاسی مذکور با امید به بازگشت بایدن به برجام و لغو احتمالی تحریم ها و باز شدن در مذاکره با آمریکا ،امید و انگیزه ای یافتند تا با قدرت بیشتری در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو شرکت نمایند چرا که ادعا دارند ترامپ بیسواد برجام را قبول نداشت ولی بایدن به برجام باز میگردد و در این حالت جریان سیاسی اصلاح طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰خرفی برای گفتن دارند

از طرفی تیم بایدن نیز به صورت مستقیم یا غیرمستقیم قصد حمایت از این جریان سیاسی را دارد بدون اینکه این ادعا را آشکار سازد و تکه میداند ایرانیان روی خوش به آنها نشان نخواهند داد و برنامه‌های آنها شکست خواهد خورد
لذا اقداماتی را در دست دارند که این ادراک سازی را انجام دهند
تقلیل تحریم‌ها
آزادسازی بخشی از پول های بلوکه شده ایران
ایجاد آرامش
و….
که پس از اینکه این تفکر و ادراک را در ایرانیان ایجاد کردند که آمریکا منجی آنها خواهد بود ،از طریق مطرح کردن مذاکرات به ایران نزدیک شده به خواسته های خود از جمله کاهش قدرت منطقه‌ای
از بین بردن قدرت هسته‌ای
از بین بردن قدرت موشکی
و در نهایت جلوگیری از ایجاد تمدن اسلامی
لذا نباید فریب وعده‌های آمریکا بی را خورد ،چراکه آمریکا نشان داده است که به هیچ توافق و تفاهم نامه بین‌المللی که به سودش نباشد پایبند نیست .
لازم است که به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی که چهار ماه روی آن کار ،کارشناسی صورت گرفتن و پیش بینی چنین روزی را کرده بود که آمریکا چنین شیطنتی را داشته باشد ،اقدام به تصویب قانون اقدام راهبردی لغو تحریمها نموده و به دولت ابلاغ نمود که به نحوی راه را بر آمریکا مسدود نمود تا غربگدایان با ساده لوحی که از خود در جریان برجام از خود نشان داده اند دستاوردهای انقلاب اسلامی را به تاراج ندهند .

#حسن محمدی تحلیلگر و هادی سیاسی

‍‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎‌‌‌‌‌‌‎‌‌‌‌‌‌‎‌‌‌‌‌‌‎‌

درباره‌ی حسن محمدی

کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی تحلیلگر و هادی سیاسی پیگیر روشنگری و مطالبه گری انقلابی

همچنین ببینید

سناریوهای مجمع تشخیص در بررسی لوایح FATF چیست؟

🔴‍ سناریوهای مجمع تشخیص در بررسی لوایح FATF چیست؟ 🔻به‎رغم تلاش‌های کارشناسانه مجمع تشخیص مصلحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *