تشکیل کمیته تعیین ساز و کارهای قانونی خروج آمریکا از عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نخست وزیر عراق از تشکیل یک کمیته نظامی فنی برای تعیین ساز و کارهای خروج نظامیان آمریکا از عراق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، «مصطفی الکاظمی» در ضیافت افطار با حضور فرماندهان و افسران دستگاه‌های امنیتی و نظامی عراق گفت: ما به دنبال آمادگی بیشتر نیروهای عراقی برای به عهده گرفتن وظایف امنیتی در مقابله با بقایای داعش، موفق شدیم که از طریق گفت‌وگوی سازنده، واقعی و مسئولانه سازو کارهای قانونی و زمانی برای عقب نشینی نیروهای ائتلاف بین المللی را اعمال کنیم.

وی افزود: هنوز چالش‌ها و نیازهایی وجود دارد که به تدریج رفع خواهد شد تا آمادگی کامل برای به عهده گرفتن همه مسئولیت پیدا کنیم.

نخست وزیر عراق گفت: ما یک کمیته نظامی متخصص تشکیل دادیم تا نیازها و ضروریات عراق و ساز و کارهای تحویل گرفتن مسئولیت از نیروهای ائتلاف بین المللی را تعیین کنیم.

الکاظمی در پایان گفت: عراق کشور ساده‌ای در منطقه نیست. عراق کشوری است که میراث تاریخی عمیق و در هم آمیخته‌ای در منطقه دارد و قهرمانان این کشور کسانی هستند که تروریسم را شکست دادند و وظیفه ما رساندن نهادهای نظامی و امنیتی به بالاترین سطح عملکرد و آمادگی فنی و تسلیحاتی برای مقابله با همه چالش‌ها و پر کردن همه خلاهاست.

انتهای پیام/ملینک خبر

درباره‌ی خبر روزانه

همچنین ببینید

درخواست شهروندان ترکیه‌ای؛ نیروی نظامی به قدس اعزام کنید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هزاران نفر در شهر «آنکارا» در ترکیه و مقابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *