افول یا سقوط ایالات متحده آمریکا

حسن محمدی

تحلیلگر و هادی سیاسی

حسن محمدی:افول یا سقوط ایالات متحده آمریکا

مقام معظم رهبری در خصوص آمریکا فرموده اند که افول آمریکا نزدیک است.
آمریکا در سراشیبی سقوط حرکت میکند .
در سال های اخیر بخصوص در سال گذشته و سال جاری حوادثی بر علیه ایالات متحده آمریکا رخ داده است که ای سراشیبی را برای آمریکا تند تر و سریعتر کرده است .

از مهمترین این حوادث اخیر که افول آمریکا را سرعت بخشیده است می توان به موارد زیر اشاره کنم:

#حادثه اول:
توقیف کشتی انگلیسی و عدم حمایت آمریکا و ساقط کردن پهپاد آمریکایی با شلیک سپاه در جنوب کشور


#حادثه دوم:
ترور ناجوانمردانه سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و فرمانده جبهه مقاومت و در ادامه انتقام سخت ایران

 • #حادثه سوم عدم موفقیت و یا در اصل شکست دولت آمریکا در مقابله با شیوع ویروس کرونا
 • #حادثه چهارم قتل یک رنگین پوست دیگر که چند روز پیش در مینیاپولیس آمریکایی توسط پلیس بوقوع پیوست .ای نوع کشتار رنگین پوست در ایالات متحده آمریکا برای اولین بار نبوده و آخرین بازهم نخواهد بود
  در پی این قتل ناجوانمردانه توسط پلیس ،رنکین دوستان از ده روز گذشته در اعتراض به حقوق تضعیع شده خود و بر علیه تبعیض نژادی سازمان یافته در آمریکا اقدام به راه پیمایی و تظاهرات نمودند.
  سفیدپوستان آمریکایی نیز در حمایت از رنگین پوستان به خیابانها ریخته و به وضع موجود اعتراض دارند
  تظاهرات مشابهی در سایر کشورهای جهان نیز در همدردی با رنگین پوستان و مبارزه با تبعیض نژادی اقدام به تظاهرات و راهپیمایی نموده اند .

  حال آیا اینگونه اقدامات اشاره شده در بالا بخصوص تظاهرات رنگین پوستان باعث ساقط شدن دولت و فروپاشی ایالات متحده آمریکا را به دنبال خواهد داشت؟
  یا اینکه شاهد افول هژمونی ایالات متحده آمریکا خواهیم بود .
  با مرور شرایط بالا و با توجه به شرایط موجود در آمریکا نباید انتظار فروپاشی حکومت را داشته باشیم هرچند این امر در آینده دور از انتظار نیست و شاهد استقلال برخی ایالات متحده آمریکا مثل کالیفرنیا که از هم اکنون ساز استقلال طلبی را کوک کرده است ،خواهیم بود .
  ولی با ادامه این روند افول هژمونی ایالات متحده آمریکا و ساقط شدن ایالات متحده در رأس ابرقدرتی جهان خواهیم بود .
  با این اقدامات صورت گرفته و تدابیر مفتضحانه دولت فعلی آمریکا یعنی آقای ترامپ . سقوط آمریکا از رأس ابرقدرتی جهان سرعت گرفته است .
  با ادامه این روند در آینده نزدیک خیلی نزدیک دیگر شاهد قدرت نمایی آمریکا در خیلی از صحنه‌ها که قبلاً از آمریکا شاهد بودیم نخواهیم بود چرا که آمریکا با این اختلافات داخلی و مشکلات داخلی دیگر توانایی عرض اندام ندارد و در واقع اشل و درجه اعتبار آمریکا سقوط کرده و به نازلترین موقعیت خود رسیده و تاثیر گذاری خود را ندارد و از طرفی سایر کشورها هم با توجه به شرایط بوجود آمده در موضوع گیری های آمریکا شراکت نکرده و ایالات متحده آمریکا را همراهی نکرده و تنها خواهند گذاشت .
  البته این افول شروع شده بود و با این اتفاقات جدید سرعت بیشتری خواهد گرفت
  پس بحث سقوط حکومت مطرح نیست و چیزی که رخ خواهد داد این است که ایلات متحده دیگر ابرقدرت نیست و قدرت از تک قطبی آمریکا خارج و به چند قطبی تبدیل شده است که قطعا یکی از این قطب‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
  در ادامه باید نشانه های افول قدرت را در مورد که جمهوری اسلامی ایران برای ایالات متحده آمریکا تحمیل کرد و پوشالی و هالیوودی بودن قدرت آمریکا را نمایان ساخت
  ۱_حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه نظامی عین السد آمریکا در عراق و ترس آمریکا از پایه دادن که پاسخی هم نتوانست بدهد و خروج آمریکا از عراق را منجر شد.
  ۲_اعزام پنج نفت کش با بار سوخت بنزین به ونزوئلا علیرغم تهدیدات و تحرکات آمریکا،که جمهوری اسلامی ایران بدون توجه به تهدیدات آمریکا که چهار ناو جنگی و دو جنگنده بمب افکن هم در مسیر این نفت کشها قرار داده بودند ،به مسیر خود ادامه داد و محموله صادراتی را در صحت و سلامت و امنیت به کشور ونزوئلا تحویل داد و این اقدام شجاعانه جمهوری اسلامی ایران بار دیگر. قدرت پوشالی و هالیوودی بودن قدرت آمریکا را نمایان کرد .

  #نتیجه
  آمریکا دیگر ابرقدرت جهان نخواهد بود و قدرت در جهان به چند بلوک تقسیم خواهد شد که جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده است که یکی از قطب‌های قدرت در جهان خواهد بود و این اتفاق در گام دوم انقلاب با تدابیر مقام معظم رهبری بدست آمده است و به سوی تدوام ،استمرار و پایداری حرکت خواهیم کرد که تبعات مثبت آن را در شکوفایی اقتصاد و بخصوص در هدف والای امام و انقلاب و مقام معظم رهبری یعنی همان تمدن سازی اسلامی مشاهده خواهیم کرد .

  #حسن محمدی تحلیلگر و هادی سیاسی

  تظاهرات رنگین پوستان آمریکا به تبعیض نژادی

  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *