اغتشاشات لبنان


علت اغتشاشات اخیر را میتوان در شیطنت مثلث عبری عربی و غربی دانست .

تحرکات آمریکا در منطقه نشان میدهد که آمریکا به دنبال برهم زدن نظم منطقه و برعکس ریختن نظم و قدرت مقاومت و در مرکز آن قدرت جمهوری اسلامی ایران است.پیش بینی میشود ادامه این آشوب ها به عراق هم کشانده شود .

با توجه به اینکه آقای مصطفی الکاظمی لیست کابینه خود را به مجلس ارائه نموده است . آمریکا برای پیشبرد اهداف خود و به کرسی نشاندن افراد همسوی با خود دست به تحرکاتی بزند که با این روش تهدیدی به اهداف خود برسد .

به نقل از دوست خوبم جناب آقای حسین ریاحی فر از  کارکنان قدیمی مجلس شورای اسلامی، جوکرهای عراقی با هزینه آمریکایی تحرکاتی را شروع کرده اند و احتمال به خیابان کشاندن مردم ناراضی از شرایط اقتصادی متصور است.

از طرفی تحرکات داعشی های که آمریکا از سوریه به عراق منتقل کرده هم دلیلی بر این ادعاست . تحرکاتی که داعش در چند روز اخیر داشته تا نارضایتی مردم از دولت را موجب شود اینکه در چند روز گذشته اقدام به انفجار دکل های انتقال برق نموده اند تا قطعی برق به چهار ساعت در روز افزایش یابد که اعتراضات احتمالی آینده در عراق را قوت ببخشند

در ادامه روند تا آرام آرام سازی در منطقه که سال گذشته هم از لبنان به عراق و از آنجا به ایران کشیده شد این احتمال وجود دارد که با گروههای داخلی همسو با غرب با مشکل سازی و نارضایتی سازی دست به اقدامات مشابهی در ایران بزنند.

البته در این دور از ما آرام سازی ها نیروهای اطلاعاتی و امنیتی با آمادگی قبلی که دارند و با برنامه ریزی و به دور از غافلگیری از شروع و شکل گیری تا آرام سازی پیشگیری خواهند نمود

حسن محمدی تحلیلگر و هادی سیاسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *